گفت‌وگوی تلفنی ظریف با غنی و عبدالله: ایران برای برقراری آتش‌بس بشردوستانه تلاش می‌کند

۸صبح، کابل: جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران امروز سه‌شنبه، نهم ثور، با محمداشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله، تلفنی گفت‌وگو کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که جواد ظریف در این تماس تلفنی به رییس جمهور غنی گفته است که کشورش برای برقراری آتش‌بس بشردوستانه در افغانستان، تلاش‌هایش را در راستای فراهم‌سازی اجماع منطقه‌ای آغاز کرده است. طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، محمداشرف غنی از تلاش‌های ایران برای فراهم‌سازی اجماع منطقه‌ای برای تأمین آتش‌بس در افغانستان استقبال کرده و گفته است که وزارت خارجه افغانستان این موضوع را دنبال می‌کند.

هم‌آهنگی برای مبارزه با ویروس کرونا، حل مشکل مهاجران افغان در ایران و تعهد تهران به کمک برای مبارزه با ویروس کرونا از دیگر محورهای بحث محمداشرف غنی و جواد ظریف در این تماس تلفنی بوده است.

بر اساس اعلام سپیدار، جواد ظریف و عبدالله عبدالله در این گفت‌وگوی تلفنی، درباره اجماع منطقه‌ا‌ی برای تامین صلح در افغانستان با تاکید بر اصل حفظ نظام جمهوری اسلامی افغانستان و ضرورت فوری برقراری آتش‌بس در افغانستان بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

در خبرنامه سپیدار آمده است که آقای ظریف آماده‌گی کشورش را برای تسلیم‌دهی بسته‌های تشخیصی ویروس کرونا به افغانستان اعلام کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن