مولوی حمید رییس کمیسیون قضایی طالبان کشته شد

۸صبح، کابل: مولوی حمید، رییس کمیسیون قضایی و رحمت رییس کمیسیون ملکی گروه طالبان در ولایت هلمند کشته شدند.
وزارت دفاع می‌گوید که این دو عضو مهم گروه طالبان در نتیجه عملیات‌هایی که در جریان یک شبانه روز گذشته توسط نیروهای امنیتی به ویژه نیروهای توپچی و هوایی کشور راه‌اندازی شده بود، در ولسوالی مارجه هدف قرار داده شده‌اند.
این وزارت می‌افزاید که در این عملیات‌ها سی و پنج تن دیگر از افراد طالبان نیز کشته و زخمی شده‌اند. این وزارت در اعلامیه‌ای گفته است، این عملیات‌ها که به منظور سرکوب هراس‌افگنان در برخی از ولسوالی‌های ولایات کنر، ننگرهار، میدان وردک، غزنی، لوگر، کندهار، ارزگان، هرات، غور، بغلان، بلخ، جوزجان،‌ کندز، سرپل و هلمند راه‌اندازی شده بود، بیست و پنج طالب کشته و پانزده تن دیگر زخمی شده‌اند.
در همین‌حال، دفتر مطبوعاتی امنیت ملی از بازداشت یک‌تن از سازماندهندگان حملات ماین‌گذاری در ولایت ننگرهار خبر داده است. این اداره در اعلامیه‌ای می‌گوید که فرد بازداشت شده که عضویت گروه تروریستی طالبان را دارد، فضل‌الله نام دارد. او زمانی‌که مصروف سازمان‌دهی کارگذاری ماین‌های کنار جاده بود، در مربوطات ولسوالی کوت ولایت ننگرهار بازداشت شده است. از نزد فضل‌الله یک حلقه ماین خود ساخت بشکه‌ای، یک میل تفنگچه، یک میل ۳۰۳ بر، یک ریموت کنترول ماین، دو عدد فیوز بم دستی و مقداری وسایل ساخت ماین نیز توسط نیروهای امنیت ملی به‌دست آمده است.

اشتراک گذاري با دوستان :