روز جهانی آزادی مطبوعات؛ تربیونی در پروان به نام قربانیان رسانه‌ها نام‌گذاری شد

۸صبح پروان: از روز جهانی آزادی مطبوعات با نام‌گذاری تریبونی به نام قربانیان رسانه‌ها در ولایت پروان تجلیل شد.

همایشی که به همین مناسبت از سوی انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان در همکاری با اداره شهرداری در شهر چاریکار ولایت پروان برگزار شده بود، شمار زیادی از خبرنگاران و مسوولان نهاد‌های حامی خبرنگاران شرکت کرده بودند.

پرویز امین‌زاده، معاون انجمن ژورنالیستان آزاد پروان روز دوشنبه، سیزدهم ثور گرامی‌داشت از رشادت و قربانی‌های خانواده مطبوعات کشور را از مسوولیت‌های نسل نو خبرنگاران کشور عنوان کرده و گفت که به پاس فداکاری‌های قربانیان عرصه مطبوعات به نسل نو خبرنگاران و مردم جامعه است تا دست‌آوردهای این عرصه را به هر قیمتی نگه دارند.

به گفته وی، با آن‌که کار خبرنگاری در شرایط کنونی در همه بخش‌های کشور با دشواری همراه است، اما بر خبرنگاران است تا دست‌آوردهای دو دهه پسین در این عرصه را با مشت محکم نگه دارند و اجازه معامله با آن را ندهند.

در همین حال، خواجه روح‌الله صدیقی، شهردار شهر چاریکار نام‌گذاری یکی از بخش‌های مربوط به شهرداری چاریکار ولایت پروان را یک اقدام مهم خواند و تاکید کرد که فرهنگ حرمت‌گذاری به خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای در کشور باید به عنوان یک اصل انکار ناپذیر نهادینه شود.

از سوی دیگر شماری از خبرنگاران که در این همایش اشتراک کرده بودند، نام‌گذاری تربیون قربانیان مطبوعات در پروان را یک گام مهم خواندند و از این کار انجمن ژورنالیستان و شهرداری چاریکار تقدیر کردند.

خبرنگاران در این محفل بر پیگرد جدی قضایای ترور و خشونت علیه خبرنگاران تاکید کردند و گفتند که حکومت باید به فرهنگ معافیت در زمینه خشونت علیه جامعه رسانه‌ای پایان دهد.

دکمه بازگشت به بالا