نان کمکی به نیازمندان در ولسوالی‌های فاریاب را زنان می‌پزند

۸صبح، کابل: نقیب‌الله فایق، والی فاریاب می‌گوید که پختن نان کمکی به نیازمندان در ولسوالی‌های این ولایت، با زنان قرارداد شده است.

از سه روز به این سو توزیع نان خشک به سه هزار خانواده نیازمند متأثر از وضع قرنطین ناشی از شیوع ویروس کرونا، در برخی از ساحات ولسوالی‌های پشتونکوت ولایت فاریاب آغاز شده است.

نقیب‌الله فایق که روز شنبه، سوم جوزا، برای نظارت این روند، از برخی روستاهای ولسوالی پشتونکوت فاریاب سرزده است، می‌گوید که روند توزیع نان خشک به سه هزار خانواده در پشتونکوت، ساحات زیر کنترل طالبان را نیز پوشش می‌دهد.

والی فاریاب گفت که زنان در ولسوالی پشتونکوت فاریاب نان را می‌پزند و پس از آن در یک مرکز جمع‌آوری و سپس به نیازمندان توزیع می‌شود.

نقیب‌الله فایق هنگام بازدید از روند توزیع نان به نیازمندان در ولسوالی پشتونکوت گفت که زنان از این‌که برای‌شان زمینه کار فراهم شده است، خوشحال‌اند.

والی فاریاب اذعان کرد که «خویش‌خوری» در روند توزیع نان وجود دارد و شفافیت صد فیصدی تأمین نشده است.

او اطمینان داد که شفافیت در روند توزیع نان خشک تأمین می‌شود و کاستی‌های این روند در هفته‌های آینده از میان برداشته خواهد شد.

حکومت روند توزیع نان به نیازمندان متأثر از وضع قرنطین را چندی پیش در سراسر کشور آغاز کرد. طبق این برنامه که بیش‌تر مرکز شهرها را پوشش می‌دهد، قرارداد پختن نان با نانوایی‌ها بسته شده است.

هرچند برخی از انتقادها از عدم شفافیت در این روند وجود داد، اما مسوولان گفته‌اند که شفافیت در این روند تأمین خواهد شد.

برای توزیع نان حکومت ۶.۵ میلیون افغانی بودجه اختصاص داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن