مشارکت گسترده در انتخابات پارلمانی

بریالی غفوری

به نمایش درآمدن شناس‌نامه‌های کاغذی جعلی توسط احزاب سیاسی، ‌نشان‌دهنده‌ی آن است که عده‌ای کمر خود را محکم بسته‌اند تا در انتخابات پارلمانی تقلب کنند. به هیچ‌وجه نمی‌توان جلو تقلب در انتخابات پارلمانی را به طور کامل گرفت، ‌اما مشارکت گسترده‌ی مردم تقلب را دشوار می‌سازد. وقتی که مردم موج‌موج به سمت صندوق‌های رای بروند و به نامزد‌های مورد نظرشان رای بدهند، دیگر سازمان‌دهی تقلب،‌ حداقل در شهرهای بزرگ ‌دشوار می‌شود. مشارکت گسترده‌ی مردم به انتخابات روح و جان می‌بخشد و وجدان کارمندان و متولیان برگزاری انتخابات را تکان می‌دهد. هنگامی که سطح مشارکت بسیار بلند باشد،‌ متولیان برگزاری انتخابات زیر فشار اخلاقی و اجتماعی نیرومند قرار می‌گیرند تا مطابق به قانون رفتار کنند و رای مردم را  به درستی بشمارند و آن را به طور واقعی به افکار عمومی گزارش دهند.

بریالی غفوری
بریالی غفوری

آنانی که قصد دارند در انتخابات پارلمانی تقلب کنند، از مشارکت گسترده‌ی مردم هراس دارند. شماری از آنانی که قصد دارند تقلب کنند، تبلیغاتی را به راه انداخته‌اند که هدف از آن، دل‌سردسازی مردم است. آنان می‌خواهند که مردم در انتخابات پارلمانی شرکت نکنند تا به اهداف خود برسند. شرکت گسترده‌ی مردم در انتخابات تمام برنامه‌های تقلب‌کاران را خنثا می‌کند. کسانی که طرفدار مشارکت گسترده‌ی مردم در انتخابات پارلمانی نیستند،‌ تبلیغ می‌کنند که انتخابات پارلمانی اصلاً برگزار نمی‌شود. آنان می‌خواهند که مردم حساسیت خود را در برابر انتخابات پارلمانی، ‌شعارهای نامزدان،‌ کارزار انتخاباتی نامزدان و شعار‌های آنان از دست بدهند. اگر مردم به این باور برسند که انتخابات برگزار نمی‌شود، ‌دیگر شعارها و کارزارهای انتخاباتی نامزدان را جدی نمی‌گیرند.

آنانی که کمر به تقلب بسته‌اند، ‌حرفی برای گفتن ندارند. آنان برنامه‌ای هم ندارند تا به مردم ارایه کنند و از آنان رای‌ بخواهند. کسانی که می‌خواهند تقلب کنند، تلاش می‌کنند فضایی به وجود بیاورند که نامزدان با برنامه و آنانی که قصد کمپاین دارند، ‌از سوی مردم جدی گرفته نشوند. وقتی که کمپاین و شعارهای نامزدان جدی گرفته نشود، ‌روشن است که سطح مشارکت در انتخابات پارلمانی کاهش می‌یابد، در محل‌های رای‌گیری صف تشکیل نمی‌شود، ‌میدان به اصطلاح عام شغالی می‌ماند و به آنانی که قصد تقلب دارند،‌ زمینه فراهم می‌شود تا به راحتی کار خود را بکنند. در انتخابات‌های گذشته هم در جاهایی تقلب شد که میزان مشارکت واقعی مردم خیلی کم بود. در جاهایی که مردم مشارکت وسیع و گسترده داشتند و صف‌های طویل پشت دروازه‌های محل‌های رای‌گیری تشکیل شده بود، ‌میزان تقلب به حداقل رسید. اگر به گزارش‌های رسانه‌ها در مورد تقلب در انتخابات‌های گذشته نگاهی بیندازید، ‌خواهید دید که بیشترین میزان تقلب در مناطقی صورت گرفته است که میزان مشارکت واقعی مردم در آن در حد بسیار زیادی کم بود. در شهرهای بزرگی مثل هرات، مزار، کابل و قندهار ‌تقلب به پیمانه‌ای نبود که روی نتیجه‌ی انتخابات اثر بگذارد. تقلب در مناطقی صورت گرفته بود که مشارکت مردم در آن بسیار کم بود.

چیز دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که شهرهای بزرگ ‌بیشتر از مناطق روستایی و کم‌اهمیت نماینده به پارلمان می‌دهد. نماینده‌های بیشتر از شهرهای بزرگ به پارلمان می‎‌رود. مثلاً ولایت کابل که شهر کابل را هم در برمی‌گیرد، ‌باید ۳۳ نماینده به پارلمان بفرستد. هرات بیشتر ۱۷ نماینده به پارلمان می‌فرستد و همین‌طور شهرهای بزرگ دیگر. اگر میزان مشارکت در این شهرها بیشتر باشد، امکان تقلب به حداقل می‌رسد. نمایندگان فعالی که در واقع به گردانندگان پارلمان بدل می‌شوند، از همین شهرها به پارلمان راه‌ می‌یابند. تجربه‌ی دو دور پارلمان در گذشته نشان داده است نمایندگانی که از شهرهای بزرگ و با رای خالص مردم به پارلمان می‌روند، بیشتر از نمایندگان دیگر‌ می‌درخشند. آنان چرخ اداره‌ی پارلمان را به دست می‌گیرند. نمایندگانی که از شهرهای بزرگ به پارلمان راه می‌یابند، رای بسیار بالایی در انتخابات می‌‎آورند. ما نمایندگانی که در پارلمان برحال داریم که با ۲۰۰ رای به کرسی نمایندگی تکیه زده‌اند. روشن است که چنین نمایندگانی، وزن سیاسی لازم را برای ایفای نقش بزرگ‌تر به سود مردم در پارلمان ندارند. به همین دلیل است که مشارکت گسترده‌ی مردم در انتخابات پارلمانی و به ویژه مشارکت در شهرهای بزرگ بسیار مهم است. وقتی که شهرهای بزرگ،‌ نمایند‌گان توانا و با رای بالا به پارلمان بفرستند، ‌‌روی کارکرد این نهاد در آینده تأثیر بزرگ به‌جا می‌گذارد.

شهرها همیشه ‌کانون‌های طرفدار دموکراسی، جانبدار دولت و تشنه‌ی حاکمیت قانون بوده‌اند. به همین دلیل، باید مردم شهرها در انتخابات مشارکت گسترده داشته باشند ‌تا نمایندگان با صلاحیت به پارلمان معرفی کنند. وقتی نمایندگان با صلاحیت و با رای بالا از شهرهای بزرگ به پارلمان راه یابند، چنین اتفاقی‌ کمک بزرگی به حاکمیت قانون خواهد کرد. آنانی که می‌خواهند به گونه‌ای فضاسازی کنند که مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد،‌ طرفدار حاکمیت قانون نیستند. فیصله‌های پارلمان بیشتر از همه روی زندگی مردم شهرهای بزرگ تأثیرگذار است. قانون ترافیک، قانون احزاب، قانون اجتماعات،‌ قانون سازمان‌دهی تجارت‌های کوچک و بزرگ که در پارلمان با چانه‌زنی‌ و لابی به تصویب می‌رسد، بیشتر روی زندگی مردم شهرهای بزرگ تأثیرگذار است.

در شهرهای بزرگ جاده‌های بزرگ وجود دارد، ‌احزاب سیاسی ‌در شهرهای بزرگ ‌اجتماع تشکیل می‌دهند، تجارت‌های کوچک و بزرگ بیشتر در شهرهای بزرگ متمرکز است. بی‌قانونی در این زمینه‌ها زندگی مردم در شهرهای بزرگ را دشوارتر می‌سازد. بنابراین برای این‌که مردم شهرهای بزرگ در تصمیم‌گیری‌های پارلمان دخیل باشند، ‌باید در انتخابات به صورت وسیع و گسترده شرکت کنند و به نامزدانی رای دهند که طرفدار حاکمیت قانون  باشند. اگر میزان مشارکت در انتخابات بسیار کم باشد،‌ تقلب تعیین‌کننده می‌شود و چهره‌های ناتوان و آنانی که به حاکمیت قانون باور ندارند ‌در پارلمان راه می‌یابند و در آن‌جا برخلاف منافع عموم عمل می‌کنند. آنان از مردم رای نگرفته‌اند که بر مبنای منافع عمومی عمل کنند. نامزدی که با رای بالا به پارلمان راه یابد، ‌همیشه از منافع عمومی و به ویژه منافع مردمی که از آن‌جا رای آورده است،‌ حراست می‌کند. بنابراین مشارکت در انتخابات باید بسیار وسیع و گسترده باشد.

دیدگاه are closed.