حریف برازیلی احمدولی هوتک چه می‌گوید؟ آیا او با اسلحه تهدید شده بود؟

۸صبح، کابل: حریف برازیلی احمدولی هوتک که در مسابقه‌ای از او در کابل شکست خورد، مدعی شده است که با اسلحه تهدید شده بود و برای نجات جانش مسابقه را به حریف واگذار کرده است.

لئوناردو باربوسا برازیلی گفته است که در هنگام ورود به افغانستان مورد استقبال خوب قرار گرفته است. به گفته او، شب مسابقه مردی داخل اتاق تبدیل لباس او شده و چیزی را گفته است که او نفهمیده است، اما نشان داده است که مسلح است.

این حریف برازیلی که مسابقه آزاد را به هوتک باخت، هم‌چنان گفته است، هنگامی که مسابقه شروع شد، فردی که پیش‌تر به او سلاحش را نشان داده بود با دو مأمور امنیتی به محل مسابقه نزدیک شد و با عصبانیت به او چیزی را گفت.

لئوناردو باربوسا برازیلی افزوده است که این مرد در فاصله‌ای بین دو روند مسابقه چیزهایی را با عصبانیت گفته است که سبب ترس او شده است. او هم‌چنان توضیح داده است که برای نجات زنده‌گی خود مسابقه را به حریف واگذار کرده است و منتظر روبه‌رو شدن با هوتک در خارج از افغانستان است.

این مبارز برازیلی گفته است که در اتفاقی که افتاده است، احمدولی هوتک مقصر نیست، اما هوادار او دیوانه بوده است.

احمدولی هوتک، هرچند ادعای حریف برازیلی خود را رد کرده است، اما می‌گوید که از او خواسته شده است تا در یک مسابقه دیگر در دبی شرکت کند. او گفت که تصمیم در این باره را پس از مشورت هوادارانش خواهد گرفت، اما آماده‌گی‌اش دارد.

هوتک هم‌چنان گفته است که هیچ وجدانی قبول نمی‌کند که مسابقه رسمی را با زور سلاح ببرد.

هوتک در فیس‌بوکش در واکنش به نشر این خبر پرسیده است: «من مبارز هستم یا محافظ باربوسا؟ خوب، اول این‌که چه معلوم ادعایش راست باشد، دوم اگر راست هم باشد چه معلوم که او مرد مسلح چه می‌گفت برایش، سوم اگر گیرم که تهدیدش می‌کرد پس تو چگونه مبارز بودی که از یک فرد عادی در میان رینگ ترسیدی؟» او تأکید کرده است که هیچ منطق سالم این را نمی‌پذیرد.

مسابقه بین احمدولی هوتک و لئوناردو باربوسا برازیلی شام بیست‌وسوم دلو در کابل برگزار شد.

پس از برگزاری این مسابقه شماری ادعا کردند که مبارز برازیلی خریده شده است.

هوتک اما کسانی که این ادعا را مطرح کرده‌اند، متعصب خوانده است.

او می‌گوید که این‌ها فکر کرد‌اند که همه مثل آن‌ها «هویت فروش و وطن فروش» هستند.

احمدولی هوتک افزوده است: «حالی که برازیلی چنین ادعایی کرده، ادعایش راست یا دروغ باشد اما برای کسانی که می‌گفتند برازیلی خریده شده است روسیاهی و شرمنده‌گی بزرگ است چون او وقت از روی تعصب و حسادت چنان می‌گفتند و حال از روی تعصب و حسادت بدون این‌که از روسیاهی و شرمنده‌گی خود درس گرفته باشند، تلاش دارند ادعای برازیلی را بزرگ‌نمایی کرده و جشن بگیرند.»

مسوولان مبارزات آزاد نیز ادعای مبارز برازیلی را تأیید نکرده‌اند، اما گفته‌اند که قرار است بار دیگر هوتک در برابر باربوسا مبارزه کند.

دکمه بازگشت به بالا