هفته کاهش خشونت: فعالیت ۵۵۰ سایت مخابراتی در مناطق ناامن از سر گرفته شد

 

۸صبح، کابل: اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان یا اترا اعلام کرد که هم‌زمان با آغاز هفته کاهش خشونت،۵۵۰ سایت مخابراتی که پیش از این در نقاط دور دست و ناامن کشور به صورت مقطعی خاموش بود، فعالیتش از سر گرفته شده است.

علی‌حسین نظری، سخنگوی اترا به روزنامه ۸صبح گفت که روند فعال‌سازی سایت‌های مخابراتی جریان دارد و تا ۲۴ ساعت آینده در سراسر کشور نزدیک به ۹۰ فیصد شهروندان، تحت پوشش خدمات مخابراتی شبانه‌روزی قرار خواهند گرفت و از خدمات مخابراتی و انترنتی بهره‌مند خواهند شد.

پیش‌تر مسوولان اداره اترا به روزنامه ۸صبح گفته بودند که در پنج ولایت، شرکت‌های خصوصی مخابراتی به صورت کامل فعالیت شبانه‌روزی دارند و در ۲۹ ولایت دیگر، فعالیت این شرکت‌ها به دلیل تهدیدات طالبان با محدودیت‌هایی روبه‌رو و در برخی از ولسوالی‌های این ولایت‌ها فعالیت شبانه این شرکت‌ها متوقف می‌شود.

براساس اعلام این نهاد، از مجموع  شش هزار و ۸۶۵ آنتن مخابراتی در سراسر کشور، فعالیت ۶۲۲ سایت مخابراتی در شب متوقف می‌شود.

مرحله کاهش خشونت که برای هفت روز ادامه خواهد داشت، نیمه‌های جمعه‌شب گذشته میان حکومت و طالبان آغاز شد. طالبان در این مرحله متعهد شده‌اند که حملات در مسیر شاهراه‌ها، اماکن عمومی، مراکز شهرها و مواضع ارتش و پولیس را در جریان هفت روز توافق‌شده، متوقف ‌کنند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، شام روز جمعه در پیامی ضمن اعلام زمان شروع هفته کاهش خشونت از نیروهای دولتی خواست که از این مرحله به صورت جدی نظارت کنند. هم‌چنان گروه طالبان به مناسبت آغاز این هفته ورود جنگ‌جویانش را به مناطق زیر کنترل دولت ممنوع کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن