رقابت‌های والیبال میان زندانیان محبس پلچرخی برگزار شد

۸صبح، کابل: اولین دور از رقابت‌های والیبال به مناسب صدمین سال‌روز استرداد استقلال کشور که میان زندانیان محبس پلچرخی برگزار شد، با قهرمانی تیم بلاک پنجم به پایان رسید.

رقابت‌ها والیبال در محبس پلچرخی روز دوشنبه، هفتم اسد آغاز شد و چهارتیم در آن اشتراک داشتند که سرانجام تیم بلاک ۵ محبس پلچرخی توانست با شکست دادن تیم بلاک ۶، جام قهرمانی را بدست آورد.

این رقابت‌ها با حضور مسوولان فدراسیون والیبال و زندان پلچرخی در یکی از سالن‌های ورزشی زندان پلچرخی برگزار شد که صدها تن از زندانیان نیز برای تماشای آن حضور یافتند.

عارف پیمان، سخن‌گوی ریاست تربیت بدنی و ورزش و معاون اداری فدراسیون والیبال هدف برگزاری این رقابت‌ها را تغییر ذهنیت زندانیان خوانده می‌گوید که امیدوار است، زندانیان پس از رهایی‌شان به عنوان «شهروندان سالم و بااحساس» نقش‌شان را ایفا کنند. وی افزود که این دور رقابت‌ها میان زندانیان در مرکز و ولایت‌ها نیز برگزار خواهد شد.

زندانیان محبس پلچرخی از برگزاری این رقابت‌ها استقبال کردند و خواهان همکاری در سایر رشته‌های ورزشی، به‌ویژه فوتسال، مشت‌زنی و پهلوانی شدند.

رقابت‌های والیبال در میان زندانیان در حالی برگزار شد که گفته می‌شود بیش از ۲هزار ورزش‌کار در زندان پل‌چرخی مصروف فعالیت در رشته‌های مختلف ورزشی هستند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن