هنرنمایی ارکستر زهره در آسترالیا

 ۸صبح، کابل: به‌تازه‌گی ارکستر زهره در آسترالیا به دعوت و ابتکار سفارت افغانستان در این کشور دو کنسرت برگزار کرده است.

در این کنسرت‌ها که در شهرهای ملبورن و سیدنی آسترالیا برگزار شده است، مهمان‌های افغان و آسترالیایی حضور داشته‌اند.

وحید ویسی، سفیر افغانستان در آسترالیا می‌گوید که دعوت از ارکستر زهره به آسترالیا و برگزاری کنسرت توسط این ارکستر در مراکز مهم فرهنگی این کشور از برنامه‌های مهم سفارت افغانستان در آسترالیا بوده است.

آقای ویسی به روزنامه ۸صبح گفت که همایش ارکستر زهره در شهر ملبورن آسترلیا در دانشگاه «موناش» در بیستم میزان برگزار شد.

طبق گفته‌های ویسی، در همایش ارکستر زهره در شهر ملبورن حدود یک‌هزار و ۳۵۰ نفر شرکت کرده بودند. 

هم‌چنان همایش دوم ارکستر زهره در شهر سیدنی آسترالیا در بیست‌ودوم میزان در «خانه اپرای» این شهر برگزار شده است. از خانه اپرای شهر سیدنی به عنوان خانه هویت و فرهنگ آسترالیا یاد می‌شود.

وحید ویسی می‌گوید که در همایش ارکستر زهره در شهر سیدنی حدود دو هزار نفر شرکت بودند که بیش‌ترشان آسترالیایی بودند.

سفیر افغانستان در آسترالیا می‌گوید که هدف از برگزاری این همایش‌ها و کنسرت‌ها معرفی فرهنگ افغانستان به جامعه آسترالیا از طریق حضور هم‌زمان شهروندان دو کشور در زیر یک سقف بوده است.

طبق گفته‌های آقای ویسی، برگزاری همایش‌های ارکستر زهره در شهر‌های سیدنی و ملبورن از رویدادهای مهم فرهنگی بوده است و شهروندان چندین کشور از جمله ایرانی‌ها، هندی‌ها، افغان‌ها و آسترالیایی‌ها در آن شرکت کرده بودند و با فرهنگ و هنر افغانستان آشنایی پیدا کردند.

ارکستر زهره چهار سال پیش در چوکات انستیتوت ملی موسیقی ایجاد شد. همه اعضای این گروه دختر اند. ارکستر زهره در کشورهای مختلف و هم‌چنان کشورهای مهم اروپایی همایش هنری برگزار کرده است و کارهای هنری‌اش، مورد ستایش قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن