امریکا: واشنگتن و اسلام‌آباد برای افغانستان باثبات کار می‌کنند

۸صبح، کابل: ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفته است که ایالات متحده با پاکستان برای ایجاد یک افغانستان باثبات که به حقوق همه مردم در آن احترام گذاشته شود، کار می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا روز دو‌شنبه، ۲۹ حمل گفته است که واشنگتن با اسلام‌آباد همکاری می‌کند تا افغانستان باثبات‌تر، امن‌تر و موفق‌تر ایجاد شود.

پرایس گفته است که دو کشور تلاش می‌کنند تا به حقوق اساسی مردم در افغانستان از جمله حقوق اقلیت‌ها، زنان و دختران احترام گذاشته شود.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا که در یک نشست خبری سخن می‌زد، به پرسش درباره حملات هوایی پاکستان بر افغانستان پاسخ نداد.

پرایس در مورد حملات هوایی اخیر پاکستان بر قلمرو افغانستان گفت: «ما از گزارش‌های حملات هوایی پاکستان بر افغانستان مطلع هستیم، اما شما را برای اظهار نظر به دولت پاکستان ارجاع می‌دهیم.»

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده افزوده است: «ما پاکستان را به عنوان یک ذینفع مهم، یک شریک مهم می‌بینیم و با آن در ایجاد افغانستان باثبات همکاری می‌کنیم.»

پرایس با تأکید بر روابط ایالات متحده با پاکستان گفته که روابط دو کشور طی نزدیک به ۷۵ سال گذشته «حیاتی» بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا افزوده است: «ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با دولت جدید پاکستان در زمینه مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم.»

پرایس در مورد انتخاب نخست‌وزیر جدید پاکستان گفته است: «ما قبلاً انتخاب نخست‌وزیر جدید پاکستان، شهباز شریف را تبریک گفته‌ایم و مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با دولت او هستیم.»

گفتنی است که پیش از این عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان امریکا را به مداخله در امور داخلی کشورش متهم کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا