امریکا به شهروندان افغان: بدون سند تأیید شده به میدان هوایی کابل نیایید

۸صبح، کابل: سفارت امریکا در واکنش به هجوم شهروندان کشور به میدان هوایی کابل گفته است، کسانی‌که سند تأیید شده از سوی این کشور را دریافت نکرده‌اند، از رفتن به میدان هوایی خودداری کنند.

سفارت امریکا روز دوشنبه، یکم سنبله، با نشر اعلامیه‌ای خطاب به شهروندان افغانستان گفته است: «اگر دعوت تائید شده ندارید، به شما در میدان هوایی حامد کرزی وپروازهای تخلیه‌سازی اجازه داده نمی‌شود.»

هم‌چنان سفارت امریکا در کابل از کسانی‌که تابعیت این کشور را دارند، درخواست کننده ویزای خاص مهاجرت‌اند و یا هم وابسته به دولت امریکا اند، خواسته است که تا هدایت سفر به میدان هوایی را دریافت نکرده‌اند، به میدان هوایی کابل مراجعه نکنند.

این نهاد هم‌چنان در رابطه به ویزه خاص مهاجرت «اس‌آی‌وی، پی۱ و پی۲» گفته است که این پروسه زمان‌گیر است و درخواست کننده‌گان تا هدایت بعدی منتظر باشند.

پس از آغار روند خروج شهروندان و کارمندان نهادهای خارجی از کشور، ده‌ها هزار نفر بدون سند در پشت دروازه‌های میدان هوایی کابل هجوم برده‌اند و قصد دارند که کشور را ترک کنند. این امر سبب کندی عملیات تخلیه شده است. در جریان چند روز اخیر، چندین تن در نیتجه ازدحام کشته و زخمی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا