وزیر دفاع امریکا در کابل: تا برقراری صلح، حملات علیه طالبان ادامه می‌یابد

۸صبح، کابل: وزیر دفاع امریکا که روز یک‌شنبه در یک سفر غیرمنتظره به کابل آمد، می‌گوید که حملات نظامی علیه طالبان تا آماده ‌شدن این گروه به گفت‌وگوهای صلح ادامه خواهد داشت.‌

مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا، روز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان، در یک نشست خبری مشترک با اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله و جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی ناتو در کابل گفت، تا زمانی که زمینه برقراری صلح در افغانستان فراهم شود، عملیات نظامی و حمله‌های امریکا بر گروه طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع امریکا گفته است: «یک توافق سیاسی از طریق مذاکرات بین‌‎الافغانی بهترین شیوه به دست آوردن این نتیجه است. تا زمان دست‌یابی به این نتیجه، ما به مبارزه قوی نظامی علیه طالبان و سایر گروه‌های دهشت‌افگن ادامه خواهیم داد که در مقابل مردم افغانستان به خشونت می‌پردازند.»

او تأکید کرد که کشورش طرفدار یافتن راه حل سیاسی برای جنگ افغانستان است، اما هرگز اجازه نمی‌دهد که امریکا از افغانستان توسط دهشت‌افگنان تهدید شود.

وزیر دفاع امریکا هم‌چنان بر مشارکت دوامدار و همکاری امنیتی با افغانستان تأکید کرد. در همین حال، نیویارک تایمز به نقل از جنرال اسکات میلر گزارش کرده است که در جریان یک سال گذشته دو هزار سرباز امریکایی از افغانستان خارج شده‌اند. به این ترتیب نیروهای امریکایی در افغانستان از ۱۴ هزار نیرو به ۱۲ هزار نفر رسیده است. این رسانه‌ هم‌چنان به نقل از مقام‌های امریکایی و افغانی گزارش کرده است که طبق برنامه قرار است سربازان امریکایی به هشت هزار و ۶۰۰ نفر کاهش پیدا کند.

مارک اسپر روز یک‌شنبه نیز به خبرنگاران گفته بود که کاهش نیروهای امریکایی تا سطح هشت هزار و ۶۰۰ نیرو به عملیات ضد هراس‌افگنی صدمه نخواهد زد.

گفتنی است که هم‌زمان با سفر وزیر دفاع امریکا، یک هیأت از مجلس نماینده‌گان این کشور به ریاست نانسی پلوسی، رییس این مجلس، به کابل آمده است. این هیأت با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفت‌وگو کرده‌ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن