جنرال امریکایی در دیدار با غنی: در کنار افغانستان قرار داریم تا دوباره به پناه‌گاه تروریسم بدل نشود

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور، پیش از چاشت روز سه‌شنبه، بیست‌وچهارم سرطان، با کنت مک کنزی، رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا موسوم به سنتکام، دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که دو طرف در این دیدار درباره روند صلح، وضعیت امنیتی، حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تقویت هرچه‌ بیش‌تر مشارکت امنیتی، بحث‌ و گفت‌وگو کرده‌اند.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری به نقل از مک کنزی آمده است: «به خاطر این آمده‌ام تا به شما و مردم افغانستان اطمینان دهم که حمایت و همکاری ایالات متحده امریکا از صلح، پیش‌رفت و تامین امنیت افغانستان پا برجا است و ما در کنار شما قرار داریم تا افغانستان دوباره به مکان امن برای تروریسم بدل نشود.»

طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، محمداشرف غنی ضمن سپاس‌گزاری از مک کنزی برای «تقویت مشارکت امنیتی»، گفته است که صلح خواست مردم افغانستان و از اولویت‌های مهم حکومت است و طالبان باید از جنگ و خشونت دست بکشند.

سفری مک کنزی به افغانستان با ۱۳۵ روزه‌گی توافق‌نامه‌ی صلح امریکا و طالبان هم‌زمان شده است. پیش‌تر مک کنزی گفته بود که امریکا شمار سربازان خود را بر اساس این توافق‌نامه در افغانستان به هشت هزار و ۶۰۰ تن کاهش داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن