سفارت امریکا: به تقویم انتخاباتی احترام بگذارید

۸صبح، کابل: سفارت امریکا در کابل از طرف‌های دخیل در انتخابات خواسته است تا به تقویم انتخاباتی که برای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است، احترام بگذارند.

این سفارت تأکید کرده است که درست بودن و دقیق بودن نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری بهتر از سریع اعلام شدن آن است.

بیش‌تر بخوانید:

این در حالی است که اخیراَ شماری از نامزدان خواهان تسریع کار کمیسیون مستقل انتخابات و اعلام زودهنگام نتایج انتخابات ریاست جمهوری شده‌اند. برخی از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات نیز گفته‌اند که برای اعلام نتایج انتخابات نامزدان و طرف‌های دخیل بر آن‌ها فشار وارد می‌کنند.

از جانب دیگر، شماری از نامزدان پیش از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به صورت صریح و تلویحی اعلام پیروزی کرده‌اند. از نظر کمیسیون‌ شکایات انتخاباتی این کار مداخله در امور انتخابات و تخطی به حساب می‌آید و نامزدان متخلف جریمه می‌شوند.

قرار است بر اساس تقویم انتخاباتی، نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۷ میزان و نتایج نهایی آن ۱۶ عقرب اعلام شود.

مولانا محمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، روز گذشته با اشاره به کندی در روند انتقال معلومات از دستگاه‌های بایومتریک به «سرور مرکزی» گفته بود که در صورت ادامه این روند اعلام نتایج در ۲۷ میزان ناممکن است. اما اورنگ‌زیب، کمیشنر دیگر کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که این کمیسیون مکلف به اعلام نتایج در زمان معین آن است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن