عذرخواهی یک دیپلمات امریکایی از مهاجران افغانستان در ابوظبی: روند اسکان مجدد تسریع می‌شود

۸صبح، کابل: شبکه خبری الجزیره گزارش داده است که یک دیپلمات امریکایی امروز ۱۳ حوت از مهاجران افغان در کمپ ابوظبی دیدار کرده است. طبق گزارش الجزیره، این دیپلمات ضمن عذرخواهی از آنان بابت تأخیر در انتقال‌شان به امریکا، تعهد کرده است که این روند را تسریع می‌کنند.

بر بنیاد گزارش، این دیپلمات ضمن این ‌که از تعهد امریکا برای انتقال شهروندان افغانستان یاد کرده، تأکید کرده است که هنوز نمی‌داند برای برخی از مهاجران چه اتفاقی رخ خواهد داد. به گفته او ممکن است شماری از این مهاجران هرگز ویزای بشردوستانه امریکا را دریافت نکنند.

این مقام امریکایی گفته است: «من به آن‌ها گفتم واقعاً متأسفم که این همه طولانی شد و من به اندازه آن‌ها ناامید بودم. اما همچنین از آن‌ها خواستم تا درک کنند که چقدر سخت کار کرده‌ایم تا سیستم‌ها را تنظیم کنیم.»

این دیدار در حالی انجام می‌شود که ایالات متحده هنوز در حال اسکان مجدد هزاران شهروند افغانستان است که در جریان روزهای خروج  از افغانستان بیرون شده‌اند.

هم‌زمان با آن هزاران افغان دیگر در روند تخلیه به ابوظبی منتقل شدند و تاکنون در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند. پیش از این، این پناه‌جویان بارها به دلیل عدم رسیده‌گی به پرونده‌های‌شان و تأخیر در انتقال دست به اعتراض زده بودند.

بر بنیاد معلومات، این پناه‌جویان تاکنون دو تظاهرات را برای رسیده‌گی به خواست‌های‌شان در کمپ ابوظبی راه‌اندازی کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا