سفیر امریکا به کمیسیون مستقل انتخابات: در برابر هر نوع فشار ایستاده‌گی و نتایج شفاف را مستقلانه اعلام کنید

۸صبح، کابل: جان بس، سفیر امریکا در کابل روز دوشنبه، بیست‌ودوم میزان به مقر کمیسیون مستقل انتخابات رفت و با اعضای رهبری این کمیسیون دیدار کرد.

کمیسیون مستقل انتخابات در اعلامیه‌ای گفته است که آقای بس در دیدارش با هیأت رهبری این کمیسیون گفته است که در برابر هر نوع فشار ایستاده‌گی و نتایج شفاف انتخابات را اعلام کنند.

طبق اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات، سفیر امریکا گفته است: «در مقابل هر نوع فشار ایستاده‌گی نموده و نتایج شفاف را مستقلانه اعلام کنید.»

سفیر امریکا در کابل نیز در صفحه‌ی رسمی توییترش نوشته است که با اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات دیدار کرده است. او گفته است از تصمیم کمیسیون‌ مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی که اعلام کردند تنها آرای بایومتریک شده اعتبار دارد و قابل شمارش است، حمایت می‌کند.

جان بس برای تأمین شفافیت از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که به زودی شمار مراکز رأی‌دهی را که در روز انتخابات بسته بوده، اعلام کند.

سفیر امریکا هم‌چنان از مرکز ملی جمع‌بندی نتایج بازدید کرده و تلاش‌های کارمندان این مرکز را ستوده است.

از جانب دیگر اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات طبق اعلامیه‌ی این کمیسیون در دیدار با سفیر امریکا ضمن سپاس‌گزاری از همکاری مالی و فنی این کشور گفته است: «این کمیسیون با شفافیت و بی‌طرفی مصروف جمع‌بندی نتایج انتخابات بوده و نتایجی قابل قبول را اعلام می‌کنیم.»

انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شد. قرار است که نتایج ابتدایی این انتخابات در ۲۷ میزان و نتایج نهایی آن در ۱۶ عقرب اعلام شود.

کمیسیون مستقل انتخابات روز دوشنبه اعلام کرده است که معلومات بایومتریک یک میلیون و ۷۰۰ هزار رأی‌دهنده در ۸۵ درصد محلات رأی‌دهی را وارد سیستم مرکزی این کمیسیون کرده است.

دکمه بازگشت به بالا