تلفات بی‌پیشینه‌ی نیروهای کماندو در بادغیس

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی ولایت بادغیس در غرب کشور تأیید می‌کنند که ۲۵ کماندوی ارتش ملی در ولسوالی آب‌کمری این ولایت در زد‌و‌خورد با طالبان کشته شده‌اند.

نجیب‌الله دادفر، سخنگوی والی بادغیس، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی ۸صبح می‌گوید که ۶ کماندوی دیگر نیز به دست طالبان اسیر شده‌اند و از سرنوشت‌شان خبری در دست نیست.

کشته شدن این شمار کماندو در حالی تأیید می‌شود که روز گذشته (سه‌شنبه) خبر کشته شدن ۳۰ کماندوی ارتش به رسانه‌ها درز کرد، اما مقام‌های محلی ولایت بادغیس تنها به تأیید خبر فرستادن کماندوها به ولسوالی آب‌کمری بسنده کرده بودند.

به‌ گفته‌ی سخنگوی والی بادغیس، گروهی از نیروهای کماندو دوشنبه‌شب بدون هم‌آهنگی با اداره محلی بادغیس، از پایگاه ۲۰۷ ارتش در هرات برای انجام عملیات به منطقه‌ی «میده‌قول» ولسوالی آب‌کمری فرستاده شدند و علاوه بر کشته شدن ۲۵ نفر، در پی درگیری با طالبان ۲ تن از آن‌ها زخم برداشته‌اند.

در همین حال وزارت دفاع ملی در خبرنامه‌ای اعلام کرده که در نتیجه‌ی درگیری نیروهای کماندوی ارتش با طالبان در منطقه «میده‌قول» ۲۰ جنگ‎‌جوی طالب کشته شده و به شمول پهلوان اسحاق یک فرمانده مشهور طالبان ۲۷ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

روز شنبه همین هفته دو تن از افراد پهلوان اسحاق به یک هتل در ۱۰۰ متری فرماندهی پولیس بادغیس در شهر قلعه نو داخل شدند و در پی زد‌و‌خورد آن‌ها با نیروهای امنیتی ۴ پولیس کشته شدند و ۶ پولیس دیگر به‌ همراه ۸ غیر‌نظامی زخم برداشتند.

با این حال گروه طالبان نیز با نشر خبر‌نامه‌ای گفته است که در پی درگیری افراد این گروه با نظامیان افغانستان در منطقه‌ی میده‌قول ولسوالی آب‌کمری بادغیس، ۳۹ سرباز کماندو کشته و ۱۶ تن دیگر به دست طالبان اسیر شده‌اند.

این در حالی است که در جریان روزهای اخیر حملات طالبان بر بخش‌های گوناگون ولایت بادغیس شدت یافته و این مسأله نگرانی برخی اعضای شورای ولایتی و نماینده‌گان مردم بادغیس در مجلس نماینده‌گان را در پی داشته است.

گفتنی است که چندی پیش نیز ولسوالی بالامرغاب این ولایت به دست طالبان سقوط کرد و ساختمان این ولسوالی توسط طالبان به آتش کشیده شد.

بادغیس در غرب کشور با ولایت‌های هرات، غور، فاریاب و کشور ترکمنستان هم‌مرز است و طالبان در ولسوالی‌های این ولایت حضور دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن