کمیساریای عالی پناهنده‌گان ملل متحد به جامعه جهانی: به افغانستان کمک کنید تا از بحرانی انسانی جلوگیری شود

۸صبح، کابل: کمیساریای عالی پناهنده‌گان ملل متحد از وضعیت بشری در افغانستان ابراز نگرانی کرده و از جامعه جهانی خواسته است که با افغانستان ارتباط برقرار کند تا از بحران انسانی در این کشور جلوگیری شود.

فیلیپو گراندی، کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، روز پنج‌شنبه، بیست‌وپنجم سنبله، پس از سفر سه روزه‌اش به افغانستان گفته است که جامعه جهانی باید از افغان‌ها حمایت کند.

او وضعیت بشردوستانه در افغانستان را ناامیدکننده توصیف کرده و گفته است که اگر خدمات عمومی و اقتصاد این کشور سقوط کند، جهان شاهد رنج، بی‌ثباتی و آواره‌گی بیش‌تر مردم افغانستان در داخل و خارج از این کشور خواهد بود.

گراندی از جامعه بین‌المللی خواسته است که باید با افغانستان در ارتباط باشد تا از بحران انسانی جلوگیری شود.

او گفته است پیش از آن‌که طالبان قدرت را به دست بگیرند، بیش از ۱۸ میلیون شهروند افغانستان، به کمک‌های بشری نیازمند بوده‌اند. هم‌چنان وی تأکید کرد که پیش از این، بیش از ۳.۵ میلیون نفر در داخل این کشور آواره بودند که افزون بر آواره‌گی، از خشک‌سالی و مرض مهلک کرونا رنج می‌بردند.

کمیسار عالی پناهنده‌گان ملل متحد در حالی از بحران انسانی و مشکلات اقتصادی هشدار می‌دهد که پیش‌تر جامعه جهانی تعهد کرد که ۱.۲ میلیارد دالر را به مردم افغانستان کمک کند.

دکمه بازگشت به بالا