یوناما خواستار تحقیقات کامل و شفاف حمله بر شیعیان شد

۸صبح، کابل: دفتر نماینده‌گی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) با نشر خبرنامه‌ای، خواستار تحقیقات کامل و شفاف حمله بر شیعیان شده است.

در این خبرنامه که روز شنبه، ۱۵ اسد نشر شده، حمله روز گذشته «در یک منطقه اکثراً شیعه‌نشین کابل»، ساحه سرکاریز مربوط به حوزه ششم امنیتی، محکوم شده است.

در خبرنامه افزوده شده که «مقامات حاکم باید از وقوع چنین حملات جلوگیری نموده و درباره آن تحقیقات کامل و شفاف را آغاز کنند.»

خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیه طالبان در کابل، ساعاتی پس از رویداد، شمار قربانیان را ۸ کشته و ۱۸ زخمی اعلام کرده بود.

اما براساس گفت‌وگوی یک مقام امنیتی طالبان با خبر‌گزاری رویترز، در رویداد انفجاری روز گذشته بیش از ۵۰ تن کشته و زخمی شده‌اند.

مسوولیت این رویداد را گروه داعش برعهده گرفته است.

این در حالی است که عصر امروز نیز غرب کابل گواه یک رویداد انفجاری بود. انفجار در پل ‌سوخته، از مربوطات حوزه ششم امنیتی، رخ داده است.

براساس گفته‌های شاهدان عینی، در این انفجار نیز شماری کشته و زخمی شده‌اند و تنها ۲۲ زخمی از این رویداد به یکی از شفاخانه‌های خصوصی نزدیک محل منتقل شده‌اند.

همچنان، ۱۳ زخمی و ۲ کشته دیگر از این رویداد نیز به شفاخانه دولتی محمدعلی جناح منتقل شده است.

در یک سال اخیر که طالبان بر کشور تسلط دارند، هزاره‌ها و شیعه‌ها در نقاط مختلف کشور مورد حملات گسترده قرار گرفته‌اند که عمدتاً مسوولیت این حملات را داعش پذیرفته است.

دکمه بازگشت به بالا