اولیانوف: ممکن است تا هفته آینده توافق احیای برجام نهایی شود

میخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، می‌گوید که ممکن است توافق نهایی بر سر احیای برجام تا هفته آینده حاصل شود.
یورو نیوز گزارش داده است که آقای اولیانوف روز یک‌شنبه، ۱۴ آگست، با اشاره به مذاکراتی که هفته پیش در وین درباره احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ انجام شده، تاکید کرده است که متن پیشنهادی ارایه شده، تنها مربوط به اتحادیه اروپا نیست، بلکه تمام شرکت‌کننده‌گان در گفت‌وگوهای هسته‌ای در تدوین آن نقش داشته‌اند.

این دیپلمات روس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره چشم‌انداز آینده مذاکرات گفته است: «در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، ممکن است توافق نهایی بر سر احیای برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران تا هفته آینده حاصل شود.»

اولیانوف البته در ادامه اضافه کرده است که این مهم در صورتی رخ خواهد داد که همه کشورهای شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای وین با نسخه متنی که نماینده اتحادیه اروپا در روز ۸ آگست ارایه کرده، موافقت کنند.

او همچنین افزده است که امریکا با این متن موافقت کرده، اما ایران هنوز پاسخی در این خصوص نداده است.

در همین راستا حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در حساب توییتری خود خطاب به مقام‌های امریکایی تاکید کرد که «زبان تهدید در مقابل ایران» بی‌نتیجه خواهد بود.

برجام توافق بین‌المللی است که بر سر برنامه هسته‌ای ایران بین کشور‌های گروه ۱+۵ (امریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) و ایران در ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ در شهر وین اتریش انجام شد.

دکمه بازگشت به بالا