اوکراین: درگیری در منطقه باخموت دونتسک تشدید شده است

بربنیاد گزارش‌ها، ستاد کل ارتش اوکراین از تشدید درگیری با ارتش روسیه در منطقه باخموت دونتسک خبر داده است.

رسانه‌های بین‌المللی روز جمعه، ۱۲ آگست، به نقل از ستاد کل ارتش اوکراین گزارش داده‌اند که ارتش روسیه ۲۰۰ سرباز را که بیشتر آنان در منطقه دونتسک بودند، از دست داده و همچنان پس از ۲۴ فبروری تا کنون، نزدیک به ۴۳ هزار و ۲۰۰ سرباز در اوکراین از پا درامده‌اند.

در این مدت ۲۳۳ فروند هواپیمای روسی، ۱۹۱ بالگرد، یک هزار و ۸۴۹ دستگاه تانک، چهار هزار و ۱۰۸ موتر زرهی، ۹۷۵ توپ، ۲۶۱ موشک‌انداز و ۱۳۶ سامانه پدافند هوایی منهدم شده است.

بنا بر اعلام ستاد کل ارتش اوکراین، نیروهای روس سه هزار و ۲۱ دستگاه موتر، ۱۵ ناو و قایق تندرو سبک و ۷۷۸ فروند پهپاد را از دست داده و ۱۸۵ فروند موشک کروز شلیک شده توسط روس‌ها نیز توسط واحدهای پدافند هوایی اوکراین خنثا شده است.

ستاد کل ارتش اوکراین در بیانیه‌ای دیگر ضمن اشاره به تشدید درگیری در منطقه باخموت دونتسک، اعلام کرد که نیروهای روسی که با تانک، توپ و هواپیما حمله کردند، در مسیر گورلیوکا-زایچوه به موفقیت نسبی دست یافتند.

براساس اعلام مقام‌ها، درگیری میان دو طرف ادامه داشته و روس‌ها به برخی شهرها حمله موشکی ترتیب داده و در ۲۴ ساعت گذشته هشت حمله هوایی به منطقه لوهانسک انجام داده‌اند.

این در حالی است که پیش از این وزارت دفاع روسیه در ۲۵ مارچ، اعلام کرده بود که یک هزار و ۳۵۱ سرباز روسی در اوکراین کشته شده‌اند، اما اطلاعات مربوط به تلفات پس از آن شریک ساخته نشده است.

دکمه بازگشت به بالا