نظرسنجی اوچا؛ جهت‌گیری مقام‌های محلی طالبان در توزیع کمک‌ها سبب شده تا حق به حق‌دار نرسد

۸صبح، کابل: به دنبال شکایت‌ها از توزیع ناعادلانه کمک‌ها، مرکز هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد یا اوچا در میان مردم یک‌ نظرسنجی انجام داده است که نشان می‌دهد، مردم از مداخله مقام‌های محلی و بزرگان مناطق در توزیع کمک‌ها ناراضی‌اند.

اوچا روز سه‌شنبه، ۳ جوزا، نتایج ابتدایی این نظرسنجی را ارایه کرده که مردم در آن گفته‌اند، مداخلات و سوگیری مقام‌های محلی و بزرگان مناطق سبب شده تا افراد نیازمند کمک دریافت نکنند.

اوچا نوشته است: «بازخورد در مورد سوگیری احتمالی رهبران جامعه در مورد فرایند انتخاب افراد برای کمک همچنان یکی از موضوعات اصلی است.»

طبق نظرسنجی اوچا، برخی از مردم نگران این هستند که مشارکت مقام‌ها و‌ بزرگان در فرایند انتخاب افراد نیازمند، سبب توزیع ناعادلانه کمک‌ها شود.

مردم به این‌ سازمان‌ پیشنهاد کرده‌اند که مقام‌های محلی و بزرگانی که در شناسایی افراد نیازمند سوگیری می‌کنند، در این روند مشارکت داده نشوند.

اوچا گفته است که سازمان‌ها باید براساس اطلاعات کمیته‌های انتخاب، تعداد شرکت‌کننده‌گان مورد هدف، معیارهای انتخاب و مکانیسم‌های دیگری که در اختیار دارند، از هر گونه توزیع ناعادلانه کمک‌ها و نیز سمت‌وسوگیری مقام‌ها در روند کمک‌رسانی، جلوگیری کنند.

این در حالی است که تا کنون گزارش‌های زیادی در مورد توزیع ناعادلانه کمک‌ها و‌ حیف‌و‌میل آن از سوی مقام‌های محلی طالبان نشر شده است.

دکمه بازگشت به بالا