در پی حمله طالبان به ولسوالی شینکی ولایت زابل، دو پولیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند

۸ صبح، کابل: مقام‌های محلی ولایت زابل تایید می‌کنند که در پی حمله جنگجویان گروه طالبان بالای پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در منطقه «سیوری» ولسوالی شینکی این ولایت، دو پولیس کشته و دو تن دیگر از این نیروها زخمی شدند.

منطقه سیوری در حال حاضر جزو ولسوالی شینکی این ولایت به حساب می‌آید. هرچند به گفته مقام‌های محلی قرار است به زودی این منقطه به یک ولسوالی جداگانه ارتقا یابد.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعا کرده که «ولسوالی سیوری» را تصرف کرده است. اما مقام‌های محلی ولایت زابل می‌گویند، جنگجویان گروه طالبان شب گذشته، ۱۸ اسد، بر دو پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه سیوری حمله کردند که با مقاومت شدید این نیروها روبرو شدند.

آن طوری که گل اسلام سیال، سخنگوی والی زابل به ۸ صبح گفت که در ضد حمله نیروهای امنیتی بر علیه جنگجویان طالبان، ۳۰ تن از آن‌ها کشته و زخمی شدند. او همچنان تایید کرد که در نتیجه این رویایی، یک سرباز پولیس کشته و دو تن دیگر از آن‌ها نیز زخمی شده‌اند.

اما امیرجان الکوزی، ولسوال ولسوالی شینکی ولایت زابل به ۸ صبح گفت که در پی حمله طالبان بر منطقه سیوری، دو سرباز پولیس کشته و دو تن دیگر از آن‌ها زخمی شده‌اند.

او گفت که در حال حاضر وضعیت امنیتی در این منطقه به حالت عادی برگشته و نیروهای بیشتر امنیتی از شهر قلات مرکز ولایت زابل به محل نبرد فرستاده شده است.

این بار نخست نیست که گروه طالبان بر منطقه سیوری حمله‌ می‌کنند، پیش از این نیز به گفته مقام‌های محلی ولایت زابل، طالبان تا کنون سه بار سعی کرده‌اند که این محل را به تصرف خودشان در آورند اما موفق نشده‌اند. آن طوری که مقام‌های محلی زابل می‌گویند، طالبان در صورت حاکم شدن شان بر منطقه سیوری، می‌توانند راه‌های منتهی به ولسوالی‌های نوبهار و شمالزی این ولایت را مسدود و باشنده‌گان این ولسوالی‌ها را با مشکل روبرو سازد. به همین دلیل به گفته این مقام‌ها، طالبان همواره سعی کرده‌اند که این منطقه را به تصرف خودشان در آورند.

ولایت زابل از جمله ولایات جنوب غرب کشور است که برخی از ولسوالی‌های آن ناامن است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن