دو نفر به اتهام قتل «تتسو ناکامورا» در ننگرهار بازداشت شدند

۸صبح، کابل: مقامات ننگرهار می‌گویند که پولیس دو نفر را به اتهام قتل تتسو ناکامورا، رییس مؤسسه‌ خیریه‌ «خدمات پزشکی صلح جاپان» بازداشت کرده است.

شاه‌محمود میاخیل، والی ننگرهار، روز دوشنبه، هژدهم قوس، در یک نشست خبری گفت که یک تیم فنی برای بررسی قضیه ترور ناکامورا از مرکز به ننگرهار آمده است. به گفته او، دو نفر در پیوند به این قضیه بازداشت شده‌اند.

والی ننگرهار تصریح کرد که پس از وقوع این «رویداد تروریستی» نیروهای امنیتی به صورت جدی تلاش کردند تا عاملان آن را شناسایی کنند و به پنجه قانون بسپارند.

والی و فرمانده پولیس ننگرهار از بازداشت دو متهم به قتل ناکامورا خبر دادند

محمدایمل نیازی، فرمانده پولیس ننگرهار، نیز در این نشست خبری گفت از دو نفری که توسط پولیس به اتهام ترور تتسو ناکامورا بازداشت شده‌اند، بازجویی و تحقیقات جریان دارد.

به گفته او، از خانه‌های این افراد تجهیزات نظامی، یونیفورم و سلاح به دست نیروهای پولیس افتاده است.

فرمانده پولیس ننگرهار تأکید کرد که تلاش‌ها برای بررسی و اکمال روند تحقیق با جدیت به پیش برده می‌شود و نتایج آن به زودی با مردم در میان گذاشته خواهد شد.

تتسو ناکامورا، مسوول «خدمات پزشکی صلح جاپان» روز چهارشنبه، سیزدهم عقرب، در حمله تفنگ‌داران ناشناس در ناحیه اول امنیتی شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار ابتدا زخمی شد و سپس جان داد. همراه با او پنج نفر از همکارانش نیز کشته شدند. یک همکار ناکامورا در این حمله زخم برداشته است.

پیکر تتسو ناکامورای جاپانی که «شهروندی افتخاری» افغانستان را داشت روز شنبه، شانزدهم قوس، به کشورش منتقل شد. رسانه‌ها گزارش کردند که جسد آقای ناکامورا روز یک‌شنبه به زادگاهش رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن