دو بازیکن تیم ملی پاکستان به عنوان مشاوران تیم ملی کرکت افغانستان گماشته شده‌اند

۸صبح، کابل: کرکت بورد افغانستان اعلام کرده است که یونس خان و عمرگل از بازیکنان تیم ملی پاکستان به عنوان مشاوران مربی‌گیری توپ‌زنی و توپ‌اندازی تیم ملی افغانستان برای کمپ تمریناتی در امارات متحده عربی گماشته شده‌اند.

طبق اعلام کرکت بورد، یونس خان و عمر گل در همین نزدیکی‌ها با ملی پوشان افغان محلق خواهند شد.

کرکت بورد می‌گوید که یونس خان با اوسط ۵۲.۰۵ دوش ۱۱۸ بازی تست برای پاکستان انجام داده است که در این بازی‌ها بیش از ۱۰ هزار دوش انجام داده که ۳۴ صد دوش و ۳۳ پنجاه دوش شامل آن می‌شود.

طبق اعلام کرکت بورد، هم‌چنان از فبروری سال ۲۰۰۰ تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی در ۲۶۵ بازی یک روزه بین‌المللی از پاکستان نماینده‌گی کرده است.

کرکت بورد در مورد عمرگل نوشته است که ۲۳۷ مسابقه بین‌المللی برای پاکستان انجام داده است. طبق اعلام کرکت بورد، عمرگل توانسته در این بازی‌ها ۴۲۷ ویکیت را به نام خود ثبت کرده است.

نصیب‌خان، رییس اجرایی اداره کرکت بورد افغانستان، در این مورد گفته است: «یونس خان و عمرگل تجربه کافی از کرکت بین‌المللی دارند و من مطمین هستم که این دو مربی به بازی‌کنان افغان کمک خواهند کرد تا بر نگرانی‌های‌شان در بخش‌های توپ‌زنی و توپ‌اندازی غلبه کنند. هم‌چنین این کمپ فرصتی عالی برای بازی‌کنان تیم ملی افغانستان است که تا برای بازی‌های پیش‌رو در بخش‌های مربوطه آموزش ببینند و آماده شوند.»

اداره کرکت بورد افغانستان به تازه‌گی گراهام تورپ، بازیکن سابق انگلیس را به عنوان سرمربی تیم ملی افغانستان برای بازی‌های پیش‌رو گماشته است.

دکمه بازگشت به بالا