دو گروه خطرناک دزدان حرفه‌ای در کابل بازداشت شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که نیروهای پولیس در دو عملیات جداگانه، دو گروه «خطرناک» دزدان حرفه‌ای را در کابل بازداشت کردند.

وزارت امور داخله با نشر خبرنامه‌ای روز دوشنبه هفتم عقرب، نگاشته است که یک گروه چهار نفری دزدان حرفه‌ای «خطرناک»، که در دزدی‌های مسلحانه در کابل نقش داشتند، از مربوطات ولسوالی پغمان شناسایی و بازداشت شدند.

وزارت امور داخله تأکید کرده است که افراد این گروه به دست داشتن در سرقت‌های مسلحانه به‌ویژه سرقت موتر در کابل متهم هستند.

به گفته وزارت داخله، دو عراده موتر دزدی شده، ۲۸۶ جلد تذکره تابعیت، دوپایه مخابره، یک قبضه تفنگچه و مقداری تجهیزات نظامی نیز از نزد این افراد به دست آمده است.

وزارت امور داخله همچنان گفته است که یک گروه پنج نفری دزدان که با موتر نوع سراچه همیشه اقدام به سرقت پول و اموال مسافرین می‌کردند، از مربوطات حوزه سوم شهر کابل باالفعل بازداشت شدند.

به گفته وزارت امور داخله، این گروه پنج نفری، شهروندان کابل را در مسیر جاده‌ها سوار تکسی می‌کردند و پس از طی مسافتی، با استفاده از فرصت، اموال قیمتی آنان را سرقت می‌کردند.

کابل، شهری با جمعیت چند میلیون نفری، همواره شاهد واقعات سرقت و جرایم جنایی بوده است.

پولیس کابل هرچند اقداماتی در زمینه مهار این جرایم و سرقت‌ها انجام داده است، ولی از دید مردم، این اقدامات در کاهش سرقت‌های مسلحانه و جرایم جنایی چندان اثرگذار نبوده است.  

دکمه بازگشت به بالا