دو انفجار پی‌هم در ننگرهار سه کشته و ۱۹ زخمی برجا گذاشت

۸صبح، کابل: مقام‌ها در ولایت ننگرهار می‌گویند که در نتیجه دو انفجار پی‌هم در مربوطات ناحیه چهارم شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت، ۳ نفر کشته و ۱۹ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به ۸صبح گفت که این انفجارها صبح روز شنبه، ۱۷ حمل، در سرک چهل‌متره واقع در ناحیه چهارم شهر جلال‌آباد به وقوع پیوسته است. به گفته او، در این انفجارها سه نفر کشته شده‌اند که شامل یک دختر، یک زن و یک فرد ملکی دیگر است. هم‌چنان در این رویداد ۱۹ نفر زخمی شده‌اند که در میان زخمیان چهار زن، دو کودک، پنج مرد و هشت نظامی شامل‌اند.

در میان زخمیان نظامی این رویداد دو پولیس ترافیک، سه نیروی سرحدی و سه عضو نیروهای امنیت ملی شامل‌اند.

سخنگوی والی ننگرهار افزود که قربانیان این رویداد به شفاخانه‌ انتقال داده‌ شده‌اند و وضعیت صحی دو زخمی ملکی این رویداد وخیم گزارش شده است. 

عطاالله خوگیانی گفت که این انفجارها ناشی از ماین‌های جاسازی شده در کنار جاده بوده است.

 تاکنون مسوولیت این انفجارها را فرد و یا گروهی برعهده نگرفته است.

هم‌چنان گزارش شده است که یک انفجار صبح روز شنبه، در ناحیه دوم شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار به قوع پیوسته است. در این انفجار که ناشی از ماین جاسازی شده در کنار جاده بوده، دو نیروی سرحدی زخم برداشته‌اند.

 ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. در این ولایت افزون بر فعالیت گروه طالبان، شاخه خراسان دولت اسلامی یا داعش نیز فعالیت دارند. هرچند مقام‌ها در حکومت افغانستان بارها شکست داعش در ننگرهار را اعلام کرده‌اند، اما جنگ‌جویان این گروه در برخی از ولسوالی‌های این ولایت حضور دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا