در پیوند به حمله بر هوتل انترکانتیننتال ۲۱ نفر به زندان محکوم شدند

۸صبح، کابل: یک سال پس از حمله مرگ‌بار گروه طالبان بر هوتل انترکانتیننتال، دادستانی کل کشور اعلام کرده است که ۲۱ نفر در پیوند به این حمله از سوی دادگاه‌های کشور به ۲ تا ۳۰ سال زندان محکوم شده است.

شش نفر از جنگ‌جویان گروه طالبان در سی‌ام جدی سال گذشته یک حمله مرگ‌بار را بر هوتل انترکانتیننتال به راه انداختند. در این حمله که حدود یک‌شبانه روز ادامه یافت، ۲۴ نفر کشته شدند. در میان کشته‌شده‌گان شهروندان خارجی نیز شامل بودند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل، روز دوشنبه ۱۵دلو به ۸صبح  گفت که دادستان‌های موظف این اداره در جریان تحقیق در پیوند به این رویداد ۲۱ نفر را مسوول این حمله شناختند. به گفته وی، طراح اصلی حمله بر هوتل انترکانتیننتال نیز شناسایی و به دادگاه معرفی شده است.

سخنگوی دادستانی کل گفت از مجموع متهمان این رویداد، ۸ نفر دیگر به شمول طراح اصلی حمله بر هوتل انترکانتیننتال به اتهام‌های عضویت در گروه طالبان، تهیه‌ مواد انفجاری و هم‌چنان انتقال افراد انتحاری به این هوتل، از ۲۰ تا ۳۰ سال محکوم به زندان شدند.

آقای رسولی افزود که دادگاه ۱۳ نفر از متهمان را که کارمندان شرکت امنیتی موظف در هوتل بودند، به اتهام غفلت وظیفه‌ای و نقض مقررات قراول، به ۲ تا ۵ سال زندان محکوم کرده است.

هم‌چنان سخنگوی دادستانی کل گفت که چهار نفر دیگر از سوی این نهاد و دادگاه‌های کشور تحت تعقیب عدلی و قضایی قراردارند و تاکنون بازداشت نشده‌اند.

آقای رسولی گفت که این فیصله از سوی دادگاه ابتدایی صادر شده است و پرونده این افراد در مرحله‌ استینافی نیز بررسی می‌شود و تصمیم نهایی دادگاه پس از طی مراحل قانونی پرونده اعلام خواهد شد.   

انترکانتیننتال یکی از هوتل‌های مشهور و تاریخی کشور است که در شهر کابل موقعیت دارد. این هوتل محل اقامت بسیاری از شهروندان کشورهای خارجی است. هوتل انترکانتیننتال در کنار مهمان‌داری از شهروندان خارجی، میزبان مراسم عروسی، کنفرانس‌ها و جلسات سیاسی نیز است.

 

 

دکمه بازگشت به بالا