رییس پروژه‌های بین‌المللی انرژی ترکمنستان برای افغانستان و پاکستان، به کابل آمده است

۸صبح، کابل: شرکت برشنا با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مراد آرتیکوف، رییس پروژه‌های بین‌المللی انرژی ترکمنستان برای افغانستان و پاکستان، به منظور تسریع کارهای حقوقی و تخنیکی برق‌رسانی به کابل آمده است.

این شرکت امروز دوشنبه، ۴دلو، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رهبری برشنا با هیأت ترکمنستانی پیرامون تسریع کارهای حقوقی و تخنیکی پروژه‌های برق‌رسانی، از جمله پروژه تاپ گفت‌وگو کرده است.

حافظ محمدامین، رییس اجرایی برشنا، در این اعلامیه گفته است که ترکمنستان «همکار خوب» این شرکت در پروژه‌های برق‌رسانی در کشور است.

رییس اجرایی برشنا ابراز امیدواری کرده است که با ایجاد نقشه‌ راه مشترک، کار پروژه‌های برق‌رسانی، به‌ویژه سب‌ستیشن «نورالجهاد» و پروژه‌ تاپ (انتقال برق ترکمنستان به افغانستان و پاکستان) تسریع شود.

در همین حال مراد آرتیکوف، رییس پروژه‌های بین‌المللی انرژی برای افغانستان و پاکستان، هدف سفر خویش را تقویت و افزایش همکاری‌های دوجانبه خوانده است. برشنا به نقل از او گفته است که در هماهنگی و همکاری مشترک، کار پروژه‌های سب‌ستیشن نورالجهاد، تاپ و لین انتقالی اندخوی- کابل را به پیش خواهند برد.

در خبرنامه‌ برشنا تذکر رفته که قرار است دو طرف طی نشست‌های جداگانه، مسایل حقوقی و تخنیکی پروژه‌های برق‌رسانی در کشور را مورد بحث قرار دهند.

دکمه بازگشت به بالا