مادران ترک برای کودکان افغانستان و سوریه لباس زمستانی می‌بافند

۸صبح، کابل: رسانه‌های ترکی اعلام کرده‌اند که مادران ترک در دفتر بنیاد امداد بشردوستانه، در شرق این کشور، برای کودکان افغانستان و سوریه لباس زمستانی می‌بافند.

این رسانه‌ها امروز یک‌شبنه، ۱ حوت، گزارش داده‌اند که این مادران فراخوانی را زیر نام «زمستان یخ می‌زند و ما گرم  می‌شویم» برای کمک به کودکان نیازمند افغانستان و سوریه راه‌اندازی کرده‌اند.

مسوولان در دفتر بنیاد امداد بشردوستانه گفته‌اند که در قدم نخست ۲۰۰ مادر ترک برای کودکان کلاه، دست‌کش، روسری و جاکت بافته‌اند.

رسانه‌های ترکی گفته‌اند که بعد از یک فراخوان دوماهه، ۲ هزار و ۵۰۰ کودک در افغانستان و سوریه لباس‌های دست‌ساخت این مادران ترک را دریافت خواهند کرد.

ادانور اوزدمیر، مسوول بناد امداد بشردوستانه، به خبرگزاری اناتولی ترکی گفته است که آن‌ها پس از آن‌که دیدند بسیاری از کودکان حتا جوراب برای پوشیدن ندارند، دست به این اقدام زده‌اند.

اوزدمیر با بیان این‌که با پدرانی مواجه شده‌اند که شب‌ها بیدار می‌مانند تا فرزندان‌شان را یخ نزند، افزوده که زنان نیز برای کمک به نیازمندان در کشورهای جنگ‌زده سخت تلاش می‌کنند.

این مسوول نهاد امداد بشردوستانه ترکی، افزوده است که تاکنون ۷۰۰ کودک در افغانستان و سوریه از این لباس‌های دست‌ساخت مستفید شده‌اند.

شماری از نهادهای مددرسان ترکی که با این فراخوان پیوسته‌اند، می‌گویند که «ما هر کاری از دست‌مان بر آید، انجام می ‌دهیم تا بچه‌ها یخ نزنند.»

گفتنی است که پیش از این نیز نهادهای ترکی در فراخوان جمعیت هلال احمر این کشور، برای کمک به مردم افغانستان، کمک‌های بشردوستانه جمع‌آوری کرده‌‌اند.

دکمه بازگشت به بالا