ترمپ تا هفته آینده مرز مکزیک را می‌بندد

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، می‌گوید که مرز جنوبی کشورش با مکزیک را تا یک هفته دیگر خواهد بست. آقای ترمپ در توییتی هشدار داده است که اگر مکزیک فوراً مهاجرت غیرقانونی از طریق مرز جنوبی ایالات متحده امریکا را متوقف نکند، این مرز یا بخش بیشتر آن را تا یک هفته دیگر می‌بندد. او تأکید کرده است که در این رابطه بازی نمی‌کند و این مرز را با دیوار و یا بدون دیوار، بسته خواهد کرد.

رییس جمهور امریکا افزوده است که کشورش دیگر جای خالی برای میزبانی از مهاجران غیرقانونی ندارد و اما مکزیک می‌تواند از ورود آن‌ها به خاک این کشور جلوگیری کند. او مکزیک را متهم کرده است که از واشنگتن به خاطر جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران به امریکا پول می‌گیرد و اما در عمل هیچ کاری نمی‌کند و فقط حرف می‌زند.

آندره مانوئل لوپز اوبرادور، رییس جمهور مکزیک، در واکنش به این اظهارات دونالد ترمپ گفته است که کشورش در هر جایی که بتواند کمک خواهد کرد. او تأکید کرده است که مکزیک نمی‌خواهد با امریکا منازعه‌ای داشته باشد.

اما مارسلو ابرهارد، وزیر خارجه مکزیک، گفته است که کشورش بر پایه تهدید رفتار نخواهد کرد. او همزمان افزوده است که مکزیک همسایه خوبی برای امریکا است و این موضوع را حضور یک‌ونیم میلیون امریکایی در این کشور به اثبات رسانده است.

رییس جمهور امریکا در حالی به بستن مرز کشورش با مکزیک هشدار داده است که گفته می‌شود دو کاروان تازه از مهاجران غیرقانونی در حال ورود به خاک امریکا هستند. پیشتر مقامات مرزی امریکا گفته بودند که از نگاه منابع در رابطه با مهاجران غیرقانونی در مضیقه قرار دارند.

دونالد ترمپ پیش از این بارها اعلام کرده است که مرز کشورش با مکزیک را دیوار می‌کند، اما این حرف را عملی نکرده است. بستن مرز مکزیک به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، یکی از وعده‌های دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ امریکا بود.

دکمه بازگشت به بالا