ترمپ: سربازی به من گفت که انتخابات افغانستان شفاف‌تر از انتخابات امریکا بوده است

۸صبح، کابل: دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا به نقل از یک سرباز جوان امریکایی که در افغانستان کار کرده است، در توییتی نوشت که انتخابات افغانستان «بسیار شفاف‌تر و بهتر» از انتخابات ۲۰۲۰ امریکا بوده است.

رییس جمهور امریکا نوشته است: «یک نظامی جوان که در افغانستان کار می‌کند به من گفت که انتخابات در افغانستان بسیار شفاف‌تر و بسیار بهتر از انتخابات سال ۲۰۲۰ ایالات متحده بوده است. انتخابات ما با میلیون‌ها رای جعلی پستی شبیه انتخابات یک کشور جهان سومی بود. رییس جمهور جعلی.»

رییس جمهور امریکا هم‌چنان از دادگاه عالی امریکا انتقاد کرده است که در مورد «تقلب گسترده» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا ضعیف عمل کرده است.

ترمپ مدعی شده است که ثبوت غیرقابل انکار درباره تقلب در انتخابات دارد، اما دادگاه عالی آن را مورد توجه قرار نمی‌دهد و ایستاده‌گی نمی‌کند.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سوم نوامبر سال جاری میلادی برگزار شد و براساس آن جوبایدن رقیب ترمپ از حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام شده است.

دونالد ترمپ به تکرار اتهام وارد کرده است که در این انتخابات تقلب شده است. او هم‌چنان از پذیرش نتیجه انتخابات تاکنون به صورت صریح سرباز زده است.

او در حالی انتخابات ۲۰۲۰ امریکا را با انتخابات افغانستان مقایسه کرده است که برگزاری چندین دور انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان همواره با جنجال روبه‌رو بوده است.

در آخرین مورد، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته جنجالی شد و سبب شد که در یک روز دو مراسم تحلیف از سوی رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله برگزار شود. سرانجام دو طرف پس از گفت‌وگوی مفصل یک توافق‌نامه سیاسی را امضا کردند که براساس آن عبدالله عبدالله ریاست شورای عالی مصالحه ملی را بر عهده گرفت و مناصب مهم دولت بین هردو به صورت مساوی تقسیم شد.

دکمه بازگشت به بالا