ترمپ: شاید سیاست‌های من حکومت ایران را فروپاشد

دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا می‌گوید سیاست های او ممکن است به «فروپاشی» حکومت ایران بیانجامد.

رییس جمهوری ایالات متحده در مصاحبه با خبرگزاری «بلومبِرگ» از تغییر موقعیت حکومت ایران پس از به قدرت رسیدن خود سخن گفت.

وی که در دفتر کار بیضی شکل رییس جمهوری امریکا در کاخ سفید سخن می‌گفت اظهار داشت: «وقتی من به اینجا آمدم مسئله این بود که چه موقع آن‌ها بر خاورمیانه مسلط می‌شوند. اکنون مسئله این است که آیا آن‌ها می‌توانند دوام بیاورند یا خیر. این تفاوت بزرگی برای [بازه زمانی] یک سال و نیمه است.»

ترمپ: از اردوغان ناامید شدم

رییس جمهوری ایالات متحده در بخشی از این مصاحبه در مورد رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه و تصمیم او به عدم آزادی اندرو برونسون، کشیش امریکایی زندانی در ترکیه گفت: «از او ناامید شدم.»

واشنگتن به دنبال ادامه‌ی بازداشت اندرو برونسون در ترکیه تحریم هایی را علیه انقره، به اجرا گذاشته است.

«از هر انسان دیگری صبورتر هستم»

دونالد ترمپ هم‌چنین از «صبر» خود در مقابل کوریایی شمالی و کیم جونگ اون، رهبر این کشور سخن گفت. رییس جمهوری امریکا تأکید کرد که از هر انسان دیگری «صبورتر» است. امری که به گفته‌ی او دیگران از درک آن عاجز، هستند.

وی در حالی از «صبر» خود در برابر کیم جونگ اون سخن می‌گوید که اخیرا سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا به کوریایی شمالی را به دلیل «عدم پیشرفت کافی» مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ، لغو کرد.

«نمی توانند کسی را که عملکرد خوبی دارد استیضاح کنند»

رییس جمهوری امریکا در مورد احتمال استیضاح خود توسط دموکرات‌ها در کانگره ایالات متحده از عملکرد «مثبت» خود سخن گفت. دونالد ترمپ اظهار داشت: «فکر نمی‌کنم بتوانند کسی را که عملکرد خوبی دارد استیضاح کنند.» دونالد ترمپ در بخش دیگری از این مصاحبه ضمن طرح انتقاداتی از سازمان تجارت جهانی تأکید کرد کشورش در صورت عدم تغییر عملکرد این سازمان، از آن خارج خواهد شد.

دیدگاه are closed.