ترامپ: پایگاه هوایی بگرام را برای نظارت بر آزمایش‌های اتمی چین حفظ می‌کردم

۸صبح، کابل: دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا خروج کامل دولت بایدن از افغانستان را محکوم کرده است.

رییس جمهور پیشین ایالات متحده روز جمعه، ۲ ثور گفته است که اگر او رییس جمهور امریکا می‌بود، پایگاه هوایی بگرام را برای نظارت از آزمایش‌های اتمی چین حفظ می‌کرد.

ترامپ هشدار داده که بایدن با خروج کامل از افغانستان امریکا را در برابر دشمنانش آسیب‌پذیرتر کرده است.

به گزارش فاکس‌نیوز، ترامپ تصریح کرده است: «دلیل این‌ که بگرام را حفظ می‌کردم این بود که این پایگاه یک ساعت با جایی که چین تسلیحات هسته‌ای خود را تولید می‌کند، فاصله دارد.»

رییس جمهور پیشین امریکا تأکید کرده است: «ایالات متحده سال‌ها پیش میلیاردها دالر برای ساخت بگرام هزینه کرد و اکنون فکر می‌کنم در نهایت چین وارد این پایگاه خواهد شد و از آن استفاده خواهد کرد.»

ترامپ افزوده است: «ما فرار کردیم، شبانه چراغ‌های پایگاه بگرام را روشن گذاشتیم و فرار کردیم.»

رییس جمهور پیشین ایالات متحده، بایدن را به تحقیر امریکا متهم کرده و گفته است: «کشور ما در افغانستان تحقیر شده است، سربازان ما در این کشور کشته شدند، ما گروگان‌های امریکایی را رها کردیم و تجهیزات نظامی امریکا را در این کشور گذاشتیم. ما تسلیم شدیم و آن‌ها همه سگ‌ها را پشت سر گذاشتند.»

ترامپ تأکید کرده‌ که امریکا در خطرناک‌ترین دوره تاریخ خود قرار دارد. او خاطرنشان کرده که او نیز قصد داشت از افغانستان خارج شود، اما نحوه خروج بایدن از این کشور، امریکا را تحقیر کرد.

رییس جمهور پیشین امریکا افزوده است که روسیه در زمان جورج بوش بر گرجستان حمله کرد و کریمه را در دوران باراک اوباما گرفت. به گفته ترامپ، روسیه در زمان او هیچ جایی را نتوانست تصرف کند.

گفتنی است که دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده از منتقدان سرسخت جو بایدن، رییس جمهور کنونی امریکا است و همواره انتقادات زننده و سختی را علیه او مطرح می‌کند.

 

دکمه بازگشت به بالا