انتقال دو نفر در چوکی پیش‌روی‌؛ ترافیک از تطبیق تصمیمش عاجز است

زهرا عطایی

ریاست ترافیک شهر کابل در ماه حمل سال ۱۳۹۷ با نشر اعلامیه‌ای گفته بود: «به اطلاع عموم دریوران کرولا، سراچه، تونس، تکسی شخصی و دولتی رسانیده می‌شود که من‌بعد اجازه برای دو نفر در ست پیش روی نبوده و جداً خودداری نمایند، در غیر آن با برخورد قانونی و جدی تیم گزمه مدیریت ترافیک شهر کابل مواجه می‌شوند.»

این تصمیم در جریان چهار سال گذشته، کم‌تر از سوی موترداران عملی شده است. اکنون موتروانانی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند، بدون کدام ترس و ممانعتی در چوکی پیش‌روی موترشان دو نفر سوار می‌کنند. با این حال، ریاست ترافیک شهرداری کابل می‎گوید، در صورتی که مردم با آنان همکاری نکنند، از تطبیق تصمیمش در این راستا عاجز است. با وجود این، خان‌محمد شینواری، مدیر عمومی ترافیک کابل، می‌گوید آنان موتروانانی را که در چوکی پیش‌روی موتر خود دو نفر را سوار کنند، جریمه می‌کنند.

آقای شینواری می‌افزاید که در تمام دنیا مردم برای بهبود خدمات قدعلم می‌کنند، اما در افغانستان خود ما زمینه را برای سوءاستفاده فراهم می‌کنیم.

در همین حال شماری از باشنده‌گان کابل انتقاد می‌کنند که ترافیک تصامیم خود را به‌صورت جدی تعقیب و پی‌گیری نمی‌کند و آنان به خاطر این‌که در چوکی پیش‌روی موتر دو نفر سوار نشوند، با موتروانان جنجال می‌کنند.

شفیقه، باشنده شهر کابل، می‌گوید: «اگر دو نفر در پیش‌روی موتر سوار نشویم، از سوی موتروان‌ها مجبور می‌شویم که کرایه دو نفر را پرداخت کنیم. اگر دو نفر هم سوار شویم، به دلیل کمبود جای اذیت می‌شویم.»

شفیقه می‌افزاید که ترافیک باید در این راستا اقدام جدی کند تا آنان با خاطر آرام در موتر سوار شوند.

در کنار زنان، شماری از مردان نیز از نشستن دو نفر در چوکی پیش‌روی موتر شاکی‌اند.

 احسان، باشنده شهر کابل، می‌گوید بارها پیش آمده که برای زودتر رسیدن به جایی، در چوکی پیش‌روی موتر سراچه یا کرولا تنها نشسته و کرایه دو نفر را پرداخته است. وی می‌افزاید: «اگر منتظر مسافر دیگر می‌ماندم، نمی‌توانستم سر وقت برسم. گاهی که موتر خیلی کم پیدا می‌شود و یا نتوانستم منتظر موتر بعدی باشم، در ست پیش‌روی دو نفر نشسته‌ایم. چون هیکلم کمی بزرگ است، بسیار اذیت شده‌ام و با اذیت شدن من، راننده هم راحت نبود.» احسان تصریح می‌کند که ترافیک بارها متوجه این موضوع شده، اما هیچ بازخواستی نکرده است.

در همین حال شماری از موتروانان در شهر کابل می‌گویند که گران بودن تیل و ازدحام ترافیکی آنان را وا می‌دارد تا در چوکی پیش‌روی موتر دو نفر سوار کنند.

خان‌علی در شهر کابل تکسی‌رانی می‌کند. او روزانه از گولایی دواخانه تا سرای شمالی مسافر انتقال می‌دهد. او می‌گوید، به دلیل این‌که بهای تیل بلند است، مجبور می‌شود تا مسافران بیش‌تر را در موتر خود سوار کند. او می‌افزاید که اگر تیل هم ارزان باشد، ازدحام‌ سطح شهر وقت‌شان را ضایع می‌کند و در طول روز کم‌تر مسافربری می‌کنند. خان‌علی تصریح کرد که پولیس ترافیک هنوز او را به ‌خاطر بیش‌تر سوار کردن مسافر، جریمه نکرده است.

رستم، یکی دیگر از تکسی‌ران‌های شهر کابل است. او روزانه از کوته‌سنگی تا شهر نو مسافر‌بری می‌کند. رستم نیز مانند دیگر موتروان‌ها گلایه از بلند بودن بهای تیل و ازدحام شهری دارد. وی می‌گوید: «کار‌و‌بار نیست، اما اگر ما دو نفرسوار کردیم، هم از سوی پولیس ترافیک جریمه شدیم و اگر یک نفر، بازهم جریمه شدیم. ترافیک به‌صورت دل‌بخواه و بدون هیچ دلیلی برای‌مان پارچه می‌دهد.» او می‌گوید که کابل قانون نیست و این شهر یک شهر «بی‌پرسان است». رستم تاکید می‌کند که اگر قانون باشد و به شهر نظم داده شود، او حاضر است نفر کم‌تر انتقال دهد و اضافه‌ستانی نکند.

در همین حال ریاست ترافیک ولایت کابل در رابطه به اضافه‌ستانی شماری از موتروانان از مسافران داخل شهر می‌گوید که به جز جریمه کردن کدام جزای دیگر برای چنین موردی وجود ندارد. او هم‌چنان تصریح می‌کند که روزانه بیش‌تر از ۱۰۰ واسطه نقلیه را به ‌خاطر اضافه‌ستانی جریمه می‌کنند. با آن هم این اداره از شهریان می‌خواهد تا با پولیس ترافیک همکار باشند.

دکمه بازگشت به بالا