حادثه ترافیکی در غزنی هفت کشته برجا گذاشت

۸صبح، کابل: مسوولان محلی در ولایت غزنی در جنوب کشور می‌گویند که در نتیجه یک حادثه ترافیکی در این ولایت ۷ نفر کشته شده‌اند.

نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی، به ۸صبح گفت که این رویداد صبح روز یک‌شنبه ۲۱ دلو در مسیر شاهراه کابل- قندهار در منطقه «ملانوه بابا» از مربوطات شهر غزنی اتفاق افتاده است و در آن ۷ نفر جان باخته‌اند.

آقای فقیری افزود که در این رویداد ترافیکی سه موتر به شمول یک موتر نوع سراچه، یک موتر باربری و یک موتر مسافربری نوع ۴۰۴ با هم برخورد کرده است و راننده موتر نوع ۴۰۴ از ساحه رویداد فرار کرده است و پولیس اکنون در تعقیب وی قرار دارد.

به گفته او، دلیل این حادثه، بی‌احتیاطی راننده‌گان این موترها خوانده شده است.

آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی در افغانستان بسیار بلند گزارش شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است.

به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور زخمی می‌شوند و نیز جان‌های شان را از دست می‌دهند. چندی پیش وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد، شمار افرادی که در جریان سال ۲۰۱۸ در حوادث ترافیکی زخم برداشته‌اند، ۱۲ برابر بیشتر از شمار افرادی هستند که در جریان این سال در رویدادهای انتحاری و انفجاری زخمی شده‌اند.

بر اساس آمارهای این وزارت، در سال ۲۰۱۸ شمار کسانی که در اثر حوادث ترافیکی در سراسر کشور مجروح و مصدوم شده‌اند و به شفاخانه‌ها مراجعه کرده‌اند، ۵۲ هزار و ۶۵۷ نفر بوده‌اند. این در حالی است به گفته وی، در پی رویدادهای انفجاری و انتحاری در جریان همین سال در سراسر کشور، ۴ هزار و ۵۵۵ نفر مجروح به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا