حادثه ترافیکی در بغلان یک کشته و سه زخمی برجا گذاشت

۸صبح، کابل: در نتیجه برخورد یک موتر نوع کرولا با یک موتر باربری در مسیر شاهراه دوشی- پلخمری، یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جاوید بشارت، سخنگوی پولیس بغلان، به ۸صبح گفت که این حادثه حوالی ساعت ۱۱:۰۰ روز جمعه، نهم حمل، در منطقه «سنگ‌سوراخ» از مربوطات ولسوالی دوشی ولایت بغلان به وقوع پیوسته است و در نتیجه آن یک نفر کشته شده و سه نفر دیگر زخم برداشته‌اند. به گفته بشارت، قربانیان این رویداد ترافیکی به شفاخانه انتقال داده شده‌اند. او افزود که علت این رویداد تاکنون روشن نشده است و تحقیقات در این مورد جریان دارد.

حادثات ترافیکی یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌های کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این ‌گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل، سالانه هزاران نفر در سراسر کشور زخمی می‌شوند و نیز جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

چندی پیش وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد، شمار افرادی که در جریان سال ۲۰۱۸ در حوادث ترافیکی زخم برداشته‌اند، ۱۲ برابر بیشتر از شمار افرادی‌ است که در جریان این سال در رویدادهای انتحاری و انفجاری زخمی شده‌اند. براساس آمارهای این وزارت، در سال ۲۰۱۸ شمار کسانی که در اثر حوادث ترافیکی در سراسر کشور مجروح و مصدوم شده‌ و به شفاخانه‌ها مراجعه کرده‌اند، ۵۲ هزار و ۶۵۷ نفر بوده است. به گفته وی، در پی رویدادهای انفجاری و انتحاری در جریان همین سال در سراسر کشور، ۴ هزار و ۵۵۵ مجروح به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا