سه سرباز امریکایی در انفجاری در بگرام کشته شدند

۸صبح، کابل: مأموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده است که سه سرباز امریکایی و یک پیمان‌کار این مأموریت در نتیجه یک انفجار کشته شده‌اند.

مأموریت حمایت قاطع در خبرنامه‌ای گفته است که این افراد در نتیجه یک انفجار در نزدیکی میدان هوایی بگرام در مربوطات ولسوالی بگرام ولایت پروان کشته شده‌اند. این انفجار روز دوشنبه، ۱۹ حمل به وقوع پیوسته است و در نتیجه آن سه سرباز امریکایی دیگر نیز زخم برداشته‌اند.

این مأموریت درباره‌ی هویت سربازان کشته شده معلومات نداده است. حمایت قاطع افزوده است: «بر اساس پالیسی وزارت دفاع امریکا، نام‌های سربازان کشته شده در جنگ، پس از ۲۴ ساعت و تکمیل شدن همه جزئیات آن اعلام خواهد شد.»

گروه طالبان مسوولیت این رویداد را بر عهده گرفته است.

از آغاز سال جدید میلادی تاکنون دست‌کم هفت سرباز امریکایی در افغانستان کشته شده‌اند.

گزارش شده است که از زمان حضور نیروهای خارجی در افغانستان (۲۰۰۱ بدین‌سو) حدود سه هزار و ۵۶۱  سرباز ناتو در جریان درگیری‌ها و عملیات نظامی در کشور کشته شده‌اند که از این میان حدود ۲ هزار و ۴۱۹ نفر آن امریکایی بوده‌اند.

در حال حاضر حدود ۱۶ هزار سرباز خارجی شامل ۱۴ هزار سرباز امریکایی در چوکات مأموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند. این نیروها افزون بر اجرای برخی از عملیات نظامی عمدتاً هوایی، بیش‌تر نقش مشورت‌دهی و آموزش به همتایان افغان‌شان را دارند.

دکمه بازگشت به بالا