سه جنگ‌جوی پاکستانی و چهار جنگ‌جوی ازبیکستانی طالبان در غزنی کشته شدند

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که ۱۱ تن از جنگ‌جویان طالب در درگیری با نیروهای امنیتی در غزنی کشته شده‌اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در توییترش نوشته است که روز گذشته ۱۱ تن از جنگ‌جویان طالب از جمله سه پاکستانی و چهار ازبیکستانی توسط نیروهای اردوی ملی کشته شده‌اند. او گفته است که این افراد بر پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان حمله کردند که در نتیجه حملات آنان دفع شده است.

این در حالی است که چند روز پیش رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت نیز گفته بود که گروه‌های تروریستی داخلی و خارجی در حال اکمالات از راه‌های زابل و پکتیکا از آن سوی خط دیورند هستند و احتمالاً قصد حمله بر «ولایت استراتژیک غزنی» را دارند. او تصریح کرده است که رهبری این حمله را گروه القاعده شبه قاره‌هند به عهده خواهد داشت.

آقای نبیل گفته است که در هفته‌های اخیر رهبران گروه القاعده بین ولسوالی‌های خاک افغان ولایت زابل، خروار ولایت لوگر، گیان، برمل و گومل ولایت پکتیکا و دره شوال وزیرستان در رفت‌وآمد بوده‌اند.

هم‌چنان مقام‌های محلی غزنی نیز به ۸صبح گفته بودند که در این اواخر تحرکات گروه طالبان افزایش یافته است و در کنار آن حضور  جنگ‌جویان خارجی نیز در ولایت غزنی گزارش شده است.

غزنی از ولایت‌های مرکزی‌ای است که در سال‌های اخیر شاهد حملات گستره طالبان بوده است. گروه طالبن در سال ۱۳۹۷ بر این شهر از چهار جهت حمله کردند و حتا تا سقوط این ولایت پیش رفتند.‎

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن