سه انفجار در کابل پنج کشته و دو زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: در پی سه انفجار در شهر کابل که پیش از چاشت روز شنبه، دوم حوت رخ داد، پنج تن کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند. یک زن نیز میان کشته‌گان شامل است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفته است که انفجار نخست ساعت ۸:۰۰ صبح روز شنبه یک موتر نوع کرولا را در مربوطات ناحیه ششم شهر کابل هدف قرار داد که در نتیجه آن دو نفر زخمی شدند.

طبق معلومات فردوس فرامرز، انفجار دومی در ساحه کارته پروان از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل رخ داد که در نتیجه آن دو نفر کشته شده‌اند. این انفجار نیز یک موتر نوع کرولا را هدف قرار داده است. شمار تلفات این انفجار ابتدا دو نفر اعلام شد و ساعاتی بعد پولیس اعلام کرد که سه نفر در این انفجار به شمول یک زن کشته شده‌اند.

انفجار سومی ساعت ۱۰:۲۰ پیش از چاشت روز شنبه در ساحه پل وحدت از مربوطات ناحیه سوم شهر کابل یک عراده واسطه نوع رنجر را هدف قرار داده است. پولیس کابل می‌گوید که در این انفجار دو نفر کشته شده‌اند.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و مشاور رییس جمهور غنی در امور امنیتی و سیاسی گفته است که این انفجار یک موتر تعقیبی او را که به هدف انجام مأموریتی عازم منطقه پل‌سرخ بود، هدف قرار داده است.

به گفته محقق، در این انفجار یک نفر از محافظان او به نام ذبیح‌الله کشته شده و یکی از همکارانش نیز زخم برداشته است.

تاکنون مسوولیت هر سه انفجار را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

انفجار ماین‌های مقناطیسی در شهر کابل که از سوی دولت به طالبان نسبت داده می‌شود در روزهای اخیر در پایتخت افزایش یافته است. در سایر ولایت‌ها نیز انفجار ماین مقناطیسی افزایش یافته است.

دکمه بازگشت به بالا