سه غیرنظامی در یک حمله انتحاری در قندهار جان باختند

۸صبح، کابل: در نتیجه یک حمله انتحاری در ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار، سه غیرنظامی کشته شده و ۲۳ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند. منابع  امنیتی در ولایت قندهار می‌گویند که همه کشته‌گان و هشت زخمی این رویداد کودکان هستند.

عبدالبشیر خاکسار، معاون سخنگوی پولیس قندهار به روزنامه ۸صبح گفت که این حمله حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح روز سه‌شنبه، هشتم اسد در منطقه «گنج» ولسوالی اسپین‌بولدک اتفاق افتاده است.

به گفته او، هدف این حمله یک کاروان نیروهای امنیتی بوده است، اما زمانی که این عامل انتحاری موترسایکل‌سوار به سوی هدف در حرکت بوده است، موترسایکل بمب‌گذاری شده‌اش، در منطقه «گنج حیوانات» انفجار کرده و از غیرنظامیان قربانی گرفته است. او گفت که عامل این حمله نیز در انفجار بمب‌ کارگذاری شده در موترسایکلش از بین رفته است.

این حمله در حالی صورت گرفته و از کودکان قربانی گرفته است، که یافته‌های دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۳۲۸ کودک کشته شده‌اند و ۸۸۰ کودک نیز در نتیجه درگیری‌ها و انفجار ماین‌ها زخم برداشته‌اند. یوناما رقم تلفات کودکان را یک‌سوم شمار مجموعی تلفات غیرنظامیان در جنگ افغانستان اعلام کرده است. یوناما گفته است که کودکان، اکثریت تلفات غیرنظامیان (حدود ۸۴) در نتیجه انفجار مواد انفجاری باقی‌مانده از جنگ را تشکیل می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن