تجمع هزاران نفری برای گرفتن نوبت ویزای پاکستان در ننگرهار؛ ۱۱ زن کهن‌سال جان باختند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که ۱۱ زن کهن‌سال به دلیل تراکم جمعیت برای گرفتن نوبت ویزای پاکستان در شهر جلال‌آباد جان باخته‌اند.

این حادثه صبح امروز چهارشنبه، سی‌ام میزان در میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار رخ داده است. دست‌کم ۱۰ زن دیگر در این رویداد زخمی شده‌اند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به روزنامه ۸صبح گفت که در جریان ورود «ده‌ها هزار» نفر به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، ۱۱ زن کهن‌سال جان باخته‌اند.

به گفته خوگیانی، کنسول‌گری پاکستان در ننگرهار برای باشنده‌گان هشت ولایت ویزا توزیع می‌کند و این روند از هشت ماه به این سو متوقف بود و از یک هفته به این سو دوباره فعال شده است.

خوگیانی گفته است که برای رعایت نظم و جلوگیری از تجمع در برابر کنسول‌گری پاکستان، مردم برای گرفتن نوبت ویزا به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد مراجعه می‌کردند.

سخنگوی والی ننگرهار گفت که۳۲۰ پولیس مرد و زن به کار گماشته شده بودند و ده‌ها مأمور خدمات ملکی در این بخش کار می‌کردند تا روند توزیع ویزا تسهیل شود.

هرچند سفارت پاکستان به تازه‌گی اعلام کرده است که تسهیلات تازه را در بخش توزیع ویزا فراهم کرده است، اما مردم در گرفتن ویزای این کشور با مشکل روبه‌رو است.

اتهام‌هایی از موجودیت فساد نیز در روند توزیع ویزای پاکستان همواره مطرح بوده است.

در سفارت این کشور در کابل نیز روزانه هزاران نفر برای گرفتن ویزا مراجعه می‌کنند. گزارش‌هایی از تلفات متقاضیان ویزای پاکستان در شهر کابل نیز به دلیل تراکم جمعیت نشر شده است، اما تاکنون به صورت رسمی تأیید نشده است.

دکمه بازگشت به بالا