در سه روز عید ۱۱ حادثه مرگ‌بار ترافیکی در غزنی رخ داده است

۸صبح، کابل: در نتیجه‌ی وقوع دست‌کم ۱۱ رویداد ترافیکی در سه روز عید قربان در ولایت غزنی، سه نفر کشته شدند و ۲۳ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، روز چهارشنبه، بیست‌وسوم اسد به روزنامه ۸صبح گفت که قربانیان این حوادث ترافیکی بیش‌تر جوانان و نوجوان هستند که برخی‌های شان سن قانونی راننده‌گی را تکمیل نکرده‌ بودند.  

سخنگوی والی غزنی گفت که این رویدادها در مربوطات شهر و مسیر شاهراه نمبریک کابل – قندهار به وقوع پیوسته است.

عارف نوری بی‌احتیاطی، سرعت زیاد و رعایت نکردن قانون ترافیک توسط راننده‌گان را از عوامل اصلی وقوع رویداد پرشمار ترافیکی در ولایت غزنی بر شمرد.

گفتنی است که در روزهای عید فطر امسال نیز حدود ۲۰ رویداد ترافیکی در ولایت غزنی به وقوع پیوسته بود که در نتیجه آن ۲ نفر کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شده‌ بودند.

حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و نیز جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه در پنجم سرطان اعلام کرد که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن