پاسخ فدراسیون جهانی آرشیف فلم به نامه‌ی فلم‌سازان افغانستان

۸صبح، کابل: فدراسیون جهانی آرشیف فلم در پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌‎ی فلم‌سازان افغانستان که به تاریخ ۱۰ سرطان نوشته شده بود، گفته است که این نهاد حاضر است یک آرشیف مدرن برای فلم‌سازان افغان بسازد.

فریدریک مایر، رییس جهانی آرشیف فلم با ابراز نگرانی از انتقال آرشیف افغان فلم به ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در پاسخ به فلم‌سازان افغانستان گفته است: «من اعتراض و تقاضای شما را در مورد انتقال مجموعه آرشیف افغان فلم به کاخ ریاست‌ جمهوری در کابل با دقت خواندم و به نمایندگی از جامعه‌ی جهانی آرشیف‌های فلم نگرانی جدی‌ام را در مورد وضعیت نگران کننده‌ای که در نامه‌ی اعتراضی تان شرح داده‌اید، ابراز می‌کنم.»

آقای مایر همچنان گفته است که فدراسیون جهان آرشیف فلم به درخواست فلم‌سازان افغان مبنی بر اختصاص مرکز مجهز برای نگهداری آرشیف ملی فلم افغانستان و تسیهل دسترسی به آن به منظور مطالعه و پژوهش با حفظ حقوق مولفین و حقوق مالی مالکان آن، با تمام نیرو حمایت می‌کند.

او تأکید کرده است که فدراسیون جهانی آرشیف فلم، به زودی درخواست رسمی افغان فلم را برای پیوستن به این فدراسیون ارزیابی می‌کند.

این در حالی است که چندی پیش آرشیف افغان فلم با وجود مخالفت‌های زیاد، به ارگ ریاست جمهوری برده شده، در نهایت این آرشیف هفته‌ی گذشته توسط رییس جمهور غنی در ارگ ریاست جمهوری افتتاح شد.

آقای غنی هنگام افتتاح این آرشیف گفت که تمام اسناد این آرشیف دیجیتالی می‌شود و کاپی‌های آن در یک وب‌سایت برای استفاده عموم مردم گذاشته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن