کار پانزده پروژه انکشافی به عنوان بخشی از طرح بهسازی دشت برچی گشایش یافت

۸ صبح، کابل: کار پانزده پروژه انکشافی به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی به عنوان بخشی از طرح بهسازی دشت برچی واقع در غرب کابل،  توسط سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری امروز پنج‌شنبه، سوم اسد، گشایش یافت.

این پروژه‌ها شامل، افتتاح کار اعمار ادامه جادهعبدالعلی مزاری به طرف جاده کابل – قندهار باطول بیش از سه کیلومتر و به هزینه ۲۸۵ میلیون افغانی، افتتاح کار سرک چهل متره عرفانی به طرف کمپنی با طول بیش از دو کیلومتر و به ارزش ۲۵۰ ملیون افغانی، افتتاح کار پروژه امور ساختمانی بیش از ۱۲ کیلومتر سرک‌های فرعی دشت برچی به ارزش ۱۴۰ میلیون افغانی می‌باشند.

همچنان قرار است در قالب این پروژه‌ها، برخی کوچه‌‌ها، آب‌روها، پلچک‌ها و شماری دیگر از پروژه‌های کوچک عمرانی دیگر نیز اجرایی شود.

سرور دانش در مراسم گشایش این پروژه‌ها با اشاره به طرح بهسازی دشت برچی که از سه سال پیش مورد بررسی و پیگیری قرار داشت گفت که این پروژه‌ها تنها بخشی از آن طرح است که در این مدت طولانی مورد، مطالعه، طرح و طی مراحل قانونی، تدارکاتی و تخصیص بودجه قرار داشته و امروز در برچی مورد تطبیق قرار می‌گیرد.

معاون دوم رییس جمهور در این برنامه گفت که به سبب محرومیت‌های متوالی و بی‌توجهی‌های که در طول سالیان گذشته مردم برچی با آن روبرو بوده اند، تطبیق این طرح‌ها تنها می‌تواند بخشی از آن مشکلات را پاسخگو باشد. به گفته سروردانشغیرپلانی بودن این ساحات باعث شده است که این مناطق از خدمات شهری به دور بماند.

با این حال معاون دوم ریاست جمهوری از شهردار کابل خواست که ناحیه ۱۳ شاروالی کابل مانند حوزه‌های امنیتی به دو ناحیه تقسیم شود تا به گفته وی، خدمات شهری و اداری عادلانه و متناسب به نیازمندی‌های مردم ارایه شود.

در این مراسم احمدذکی سرفراز، شهردار کابل، بر تطبیق به موقع این پروژه‌ها تعهد سپرد و گفت این پروژه‌ها طی مراحل اداری و قانونی خود را سپری کرده و بودجه آن‌ها آماده هست. به گفته وی، برای تطبیق به موقع و مؤثر آن، همکاری مردم محل یک ضرورت است.

با این حال همزمان با گشایش این پروژه‌ها در غرب کابل، شماری از باشنده‌گان این مناطق و کاربران شبکه‌های اجتماعی، اجرای این پروژه‌ها را به عنوان بخشی از برنامه‌های انتخاباتی محمداشرف غنی برشمردند. استدلال آن‌ها این بود که با وجود طی مراحل قانونی این پروژه‌ها چرا گشایش آن با آغاز پیکارهای انتخاباتی همزمان می‌شود.

معاون رییس جمهور به این انتقادها پاسخ داد و گفت:«پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، بخشی از برنامه جامع بهسازی برچی به منظور کاستن از مشکلات ساحات غیر پلانی و ارایه خدمات شهری به شهروندان است. این برنامه هیچ ربطی به مسایل انتخابات و کمپاین انتخاباتی ندارد.»

به گفته وی، امروزه هر گونه فعالیت حکومت حمل بر کمپاین می‌شود، در حالی که حکومت وظیفه خود را انجام می دهد. دانش تأکید کرد که رهبران حکومت وحدت ملی تا آخرین روزهای دوره کاری خود، برنامه‌های مختلف حکومتداری، امنیتی و انکشافی خود را دنبال می‌کنند.‌

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن