برنده‌گان جایزه اسکار۲۰۲۲ اعلام شدند

برنده‌گان جوایز اسکار ۲۰۲۲در بخش‌های مختلف هنر و سینما اعلام شده‌اند. به گفته برگزار‌کننده‌گان برنامه اهدای جوایز اسکار، این نودوچهارمین دوره جوایز اسکار بوده است.

این دوره جوایز اسکار، روز یک‌شنبه، ۲۷ مارچ، برگزار شده بود‌.

براساس اعلام رسمی جوایز اسکار، جایزه بهترین فیلم به «کودا» رسیده است.

کاترین بیگلو با فلم «مهلکه» در سال ۲۰۰۸ و کلویی ژایو با «سرزمین آواره‌ها» در سال ۲۰۲۰ از برنده‌گان جوایز اسکار زن بودند که امسال هدر پس از آن‌ها سومین زن است که توانسته جایزه اسکار بهترین فلم را دریافت کند.

براساس اعلام اسکار، جایزه بهترین کارگردان به جین کمپیون به دلیل کارگردانی فلم «قدرت سگ» رسیده و در بخش فلم‌های غیرانگلسی، فلم جاپانی «موتر مرا بران» جایزه اسکار را گرفته است.

هم‌چنان ویل اسمیت با بازی در فلم «پادشاه ریچارد» به‌عنوان بهترین بازیگر مرد نقش اصلی اسکار ۲۰۲۲ انتخاب شده و جسیکا چستین به دلیل بازی در «چشمان تامی فی» عنوان و جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را به دست آورده است. به همین ترتیب جایزه بهترین نقش مکمل مرد اسکار ۲۰۲۲ به تروی کاتسور به دلیل بازی در «کودا» اختصاص یافته و در بخش زنان این جایزه به آریانا دبوس به دلیل بازی در فلم «داستان وست ساید» رسیده است.

گفتنی است که جوایز اسکار یک مراسم سالانه است که به‌عنوان مهم‌ترین جوایز سینمایی در صنعت فلم‌سازی شناخته می‌شود. این مراسم توسط آکادمی علم و هنرهای سینما برگزار می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای حوزه سینما به حساب می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا