پرونده‌ی ادعای تجاوز جنسی بنیان‌گذار ویکی لیکس بررسی می‌شود

محکمه‌ای در سویدن تأیید کرده است که پرونده‌ی تجاوز جنسی جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی لیکس بر یکی از زنان را بازگشایی می‌کند.

به گزارش رسانه‌ها، این پرونده که قضیه‌ی تجاوز جنسی آسانژ بر دو زن را در سال ۲۰۱۰ شامل است، دو سال پیش به تأخیر افتاد و به نظر می‌رسد که دوباره به درخواست وکیل یکی از این زنان، باز می‌شود.

قرار بود این پرونده در سال ۲۰۱۷ پیگیری شود، اما دادستانی کل سویدن این پرونده را به دلیل  پناهندهگی آسانژ در سفارت اکوادور به تأخیر انداخت.

الیزابت ماسی فریتز، وکیل این زن در مورد بازگشایی این پرونده می‌گوید که برای اجرای عدالت، ۹ سال صبر کرده است. وی افزود: «چیزی که از سال ۲۰۱۲ منتظرش بودیم و به آن امید داشتیم، بالأخره روی داد.»

با این حال، بنیان‌گذار ویکی لیکس این ادعاها را رد کرده، می‌گوید که رابطه جنسی با این زنان با خواست طرفین بوده است. آسانژ با بقیه پرونده‌ها نیز روبهرو بود که با گذر زمان، این پرونده‌ها از اعتبار افتاده است.

جولیان آسانژ متولد آسترالیا است که از سوی امریکا به توطیه برای ارتکاب نفوذ کامپیوتری متهم شده است. وی در سال ۲۰۱۲ به سفارت اکوادور در شهر لندن پناه برد و پس از ۷ سال، ماه گذشته به دلیل اتهام استفاده‌ی جاسوسی از این سفارت، توسط پولیس انگلستان دستگیر شد.

Comments are closed.