شرکت هواپیمایی باختر تا شش ماه دیگر به فعالیت آغاز می‌کند

۸ صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهوری کشور، گفته که تا شش ماه آینده شرکت هواپیمایی باختر، دوباره به فعالیت آغاز می‌کند. رییس جمهور کشور این موضوع را در دیدارش با اعضای مشرانوجرگه بیان کرده است. او گفته که با فعال شدن دوباره این شرکت هواپیمایی دولتی، سهولت‌های در قسمت سفر باشنده‌گان کشور به خصوص نیروهای امنیتی و دفاعی، فراهم خواهد شد.

شرکت هواپیمایی باختر در سال ۱۳۴۵در کابل به فعالیت آغاز کرد. این شرکت متعلق به دولت افغانستان بود که سال‌ها در کنار شرکت هواپیمایی آریانا، خدمات انتقال مسافران افغان را در پروازهای داخلی به عهده داشت. این شرکت در زمان جنگ‌های داخلی از فعالیت باز ماند.

پیش از این عالم‌شاه ابراهیمی، رییس عمومی شرکت آریانا، نیز به ۸ صبح گفته بود که قرار است به منظور خودکفایی شرکت آریانا و به دستور مستقیم محمداشرف غنی، شرکت هواپیمایی باختر دوباره احیا شود. این شرکت از زیرمجموعه‌های شرکت آریانا خواهد بود و به گفته عالم‌شاه ابراهیمی، شرکت باختر در بخش پروازهای داخلی فعالیت خواهد کرد.

رییس عمومی شرکت آریانا گفت که در پیوند به احیای شرکت هواپیمایی باختر، نشست‌های متعددی با اداراه‌های مختلف صورت گرفته و به زودی این شرکت به فعالیت آغاز می‌کند.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی آریانا و کام‌ایر به عنوان شرکت‌های هوایی داخلی در کشور فعال هستند و پیش از این شرکت‌های هواپیمایی صافی، افق شرق، پامیر و چند شرکت دیگر داخلی ورشکست شده بودند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن