شرکت هوایی باختر تا دو ماه دیگر ایجاد می‌شود

۸صبح، کابل: اداره هوانوردی ملکی اعلام کرد که کار ایجاد شرکت هوایی باختر ۷۰ درصد پیش‌رفت داشته است و مراحل بعدی آن نیز در مطابقت با معیارهای سازمان بین‌المللی هوانوردی ملکی حداکثر تا دو ماه دیگر تکمیل می‌شود.

این اداره روز دوشنبه، بیست‌وهشتم دلو، نشستی را برای بررسی پیش‌رفت‌های کار ایجاد و تأسیس شرکت هوایی باختر برگزار کرده است. این نشست به ریاست محمدقاسم وفایی‌زاده، رییس اداره هوانوردی ملکی، برگزار شده است.

در این نشست ابراز امیدواری شده است که شرکت هوایی باختر بتواند در اول سال آینده خورشیدی پروازهایش را آغاز کند و مشکل شهروندان در این بخش حل شود.

رییس جمهور غنی در ماه قوس امسال اعلام کرد که تا شش ماه دیگر شرکت هوایی باختر دوباره به فعالیت آغاز می‌کند. او گفته بود که با فعال شدن دوباره این شرکت هوایی دولتی، سهولت‌هایی در قسمت سفر باشنده‌گان کشور به خصوص نیروهای امنیتی و دفاعی، فراهم خواهد شد.

شرکت هوایی باختر در سال ۱۳۴۵ در کابل به فعالیت آغاز کرد. این شرکت متعلق به دولت افغانستان بود که سال‌ها در کنار شرکت آریانا، خدمات انتقال مسافران افغان را در پروازهای داخلی بر‌عهده داشت. این شرکت در زمان جنگ‌های داخلی از فعالیت باز ماند.

پیش از این عالم‌شاه ابراهیمی، رییس عمومی شرکت آریانا، نیز به ۸صبح گفته بود که قرار است به منظور خودکفایی شرکت آریانا و به دستور مستقیم رییس جمهور، شرکت هوایی باختر احیا شود. این شرکت از زیرمجموعه‌های شرکت آریانا خواهد بود و به گفته عالم‌شاه ابراهیمی، شرکت باختر در بخش پروازهای داخلی فعالیت خواهد کرد.

رییس عمومی شرکت آریانا گفته بود که در پیوند به احیای شرکت هوایی باختر، نشست‌های متعددی با اداره‌های مختلف برگزار شده و به زودی این شرکت به فعالیت آغاز می‌کند.

در حال حاضر شرکت‌های هوایی آریانا و کام‌ایر به عنوان شرکت‌های داخلی در کشور فعال‌اند و پیش از این، شرکت‌های هوایی صافی، افق شرق، پامیر و چند شرکت دیگر داخلی ورشکست شده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن