رییس جمهور امریکا از افزایش دوباره تعرفه‌ بر کالاهای چینی خبر داد

رییس جمهور امریکا در واکنش به تصمیم بیجینگ به وضع تعرفه‌های جدید بر میلیاردها دالر محصولات امریکایی، اعلام کرد که مالیات کالاهای وارداتی چین بار دیگر افزایش خواهد یافت.

به گزارش صدای امریکا، دونالد ترمپ در توییتر خود نوشت که ایالات متحده از اول اکتبر تعرفه ۲۵۰ میلیارد دالر کالای چینی را که هم‌اکنون به ۲۵ درصد رسیده است، باز هم افزایش داده و آن را به ۳۰ درصد خواهد رساند.

بنا بر گفته رییس جمهور امریکا، تعرفه ۳۰۰ میلیار دالر باقی‌‌مانده کالاهای ساخت چین که پیش‌تر اعلام شده بود ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت و این افزایش تعرفه از اول سپتامبر اجرایی می‌شود.

ترمپ در یکی از این توییت‌ها نوشت که «متأسفانه دولت‌های پیشین امریکا به چین اجازه دادند که توازن تجاری دو کشور را به نفع خود به هم بزند و این به باری سنگین بر دوش مالیات‌دهنده‌گان امریکایی تبدیل شده است. من به عنوان رییس جمهور نمی‌توانم اجازه ادامه این وضع را بدهم.»

پیش از این توییت‌ها، رییس جمهور امریکا در توییت دیگری اعلام کرده بود که شرکت‌های امریکایی فعال در چین فوراً به دنبال جای‌گزین باشند.

چین روز جمعه اعلام کرد که در واکنش به تصمیم امریکا برای افزایش تعرفه‌ها بر بخش دیگری از کالاهای چینی، تعرفه‌های جدیدی را بر ۷۵ میلیارد دالر کالاهای امریکایی وضع می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا